Jaką kartę sieciową wi-fi?

Witam,

W chwili obecnej posiadam kartę Planet Wl-8314, która jest podłączona do anteny yagi; odległość od nadajnika ok. 2 km.

Łącze mam bardzo niestabilne tj. jakość sygnału i jego siła zmienia sie w przedziale 40% do 100% (pewnie i z tego powodu czasami dość kiepsko otwierają sie strony).

Mam zamiar zmienić kartę sieciową i stąd moja prośba o radę - co polecacie?

System - obecnie XP SP2 ale zależy mi aby nie miała problemów i z Ubuntu, płyta ASUS P5LD2.

Pozdrawiam

Według mnie to nie jest wina karty lecz anteny. Sprawdź przede wszystkim czy nie jest obluzowana końcówka którą dokręcasz do karty oraz czy wejście na tej karcie nie jest obluzowane. Anteny typu “yaga” czy “millenium” po dłuższym użytkowaniu (2-3 lata) zaczynają przepuszczać wilgoć do środka. Jeżeli antenę zakładał ci twój dostawca internetu to poproś go o zmianę jej na inną. Jeśli chodzi o kartę (2,4 GHz) to Planety są całkiem dobre lub ewentualnie D-Link (a na 5 GHz TP-Link) niestety nie wiem jak się sprawują na Ubuntu. Co do anteny to polecam jakąś panelówke o wiele lepiej się sprawują.

Hm, ale w antenie chyba nie ma elementów podlegających zużyciu - element całkowicie pasywny.

Kiedyś na dachu rozebrałem tę antenę i widziałem, że to miejsce połaczenia kabla z dipolkiem jest zalane żywicą więc przedostająca się wilgoć nie szkodzi.

Wtyczka do karty tez jest ok; zmierzyłem miernikiem elektronicznym opór kabla - 15 m daje 0,5 Ohm.

Bardzo proszę o inne sugestie.

Tak poza powyższym, ciekaw jestem waszych opinii o tej karcie:

http://www.wirelesslan.com.pl/urzadz.ph … 15&idx=895

Pozdrawiam

Witam,

Posiadam już kartę PCI Senao 3601S

Siła sygnału jest doskonała i stabilna tj. między 91-93%. Problem jest z jakością łącza - jakość sygnału nieustannie się zmienia w przedziale 0% do 100%.

Jaka może być przyczyna?

Pozdrawiam