Jaką konfiguracje doradzacie do 2000plnów


(Rafal Sli) #1

Witam szlachte.

Chciałem sie poradzić jakiegoś mędrca co do wyboru sprzętu. Przewiduje kapitalny remont budy i prawdopodobnie zostanie mi tylko zasilacz i muzyczna po tym gracie. Ów zasiłka to 410W "niejakiej" firmy Tagan. Powiedzcie czy pociągnie takie coś, o:

Phenom II 720 x3 BE

Radeon 4850 512

OCZ Reaper 800mhz 4GB

WD5000AACS 500GB

Płyta główna... no właśnie i tutaj mam dylemat. Wszystkie lepsze modele mają przy okazji zintegrowany układ graficzny. Tylko po co mi to, skoro będę miał niezła karteluszke przyczepioną. Hybrid crossfire też mi doda może z 4% więcej mocy, więc tak czy owak mija sie to z celem. Doradzicie mi jakąś płytę?

Pozdr


(Nismo Skyline) #2

~~

WD640GB lub Samsung SP F1 640GB


(Adalbert) #3

viewtopic.php?f=19&t=267420 ze szczególną uwagą na pierwszy i ostatnie posty


(Icearas) #4

Zasiłke zmień na mocniejszą. Bo ta może nie dać rady. Albo będzie dawać ale w końcu nie da rady. I wtedy po całym sprzęcie wzasadzie.


(Emilmlo) #5

bez integry

Z tańszych

ASRock A770Crossfire

z droższych

Gigabyte GA-MA770-DS3 rev. 2.0


(Rafal Sli) #6

Poważnie? Z tego co patrzyłem, to nowy trzy rdzeniowy phenom pobiera maxymalnie w stresie 95W. Radeon musiałby pobierać ponad 300W żeby mi sie komputer rozkraczył. Zaznaczam, że chodziło mi o 4850, a nie o 4870 X2 :expressionless:

Scorpio , ta płyta Asrocka wygląda zachęcająco. Pomimo, że jest tańsza od Gigabyta wydaje sie nieco lepiej wyposażona; jest przede wszystkim crossfire capable (: Teraz powstaje pytanie, czy można tej firmie zaufać. Nie produkują oni szmelcu przypadkiem?


(Darth ReX) #7

Owszem, szmelc produkują, jednak ta płyta wydaje się być wykonana nadzwyczaj (do ich możliwości) dobrze. W testach wypada również niezgorzej.


(Emilmlo) #8

podaj dokładny model tego Tagana

produkują ale akurat modele z chipsetem 770, 780G, 790GX dobrze im udały się, o/c na dobrym poziomie, stabilne, jakościowo dosyć dobre.


(Rafal Sli) #9

Dosyć dobra to może być kiełbasa. Najwyżej mnie rozwolnienie złapie wieczorem. Natomiast płyta główna musi mi służyć długie lata a nie po siedmiu miesiącach odmówić posłuszeństwa (skoro taki "szajs" zwykli produkować).

Coś jeszcze byście mi polecili oprócz tego wymienionego wcześniej Gigabyta?


(Technik Elektro) #10

dowcipniś a sam zaraz piszesz "musi" działać, powiem ci, bo może tego nie zauważyłeś to tylko sprzęt a ten nie musi działać bezawaryjnie przez wiele lat, gwarancja producenta obejmuje 24 miesiące.

bardzo dobra płyta główna pod am2 :

http://znak.pl/index.php?cid=327&scid=2 ... 790FXBM2RS