Jaka konsola?

Witam!

W wakacje zamierzam kupić sobie jakąś konsolę do gier, lecz pojęcia nie mam jaką wybrać…

Czy Xbox’a czy PS3?

Słyszałem, że PS3 jest mocniejsza konsolą i starczy na granie przez parę lat w najnowsze gry.

Dodam, że lubię grać na multiplayer.

Proszę o pomoc.

PS3 jest nowsze, zatem mocniejsze. W najnowsze tytuły zagrasz dopóki będą gry na daną konsolę, wymagania przecież się nie zmieniają.

Co to multiplayera, w X musisz co jakiś czas wykupować kartę Xbox Live, nie jest to duży wydatek, ale zawsze jakiś. W PS3 grasz za darmo, tylko połączyć się z siecią, założyć konto na Playstation Network i można cieszyć się grą :wink:

Ty się jeszcze zastanawiasz , wiadomo że PS3, ma jeszcze BluRay, a Xbox ma HD. Tylko że Xboxa taniej kupisz

Właściwie PS3 może służyć za domowe centrum rozrywki, sam odtwarzacz BD kosztuje tyle co konsola, a odtwarza jeszcze więcej plików audio i wideo.

Jeżeli ktoś jest cierpliwy może zainstalować również jakąś dystrybucję Linuksa.

Nieprawda, xbox jest lepszy, przynajmniej dla mnie. Jest to kwestia przyzwyczajenia, ja zakupiłem xboxa, gdyż miałem możliwość grania w niego przed premierą i jakoś się tak przyzwyczaiłem, że nie zmienilbym go na żadną inną konsolę. Zobaczysz, że też tak będzie z tobą. Jak dla mnie w PS3 pady jakieś takie dziwne, nie mówiąc, że rozgrywka online to totalna żenada, po prostu nie będę tego komentował. Na Xboxie mimo iż musisz zapłacic te 110zł rocznie to jednak granie niczego sobie. Xbox jest trochę wadliwy, w przeciągu 3 lat wymieniałem go raz oraz miałem kilka napraw. Na szczęście micrsoft wymienia konsole od razu po zapoznaniu się z ID konsoli, przy czym nowiutki zestaw masz w przeciągu 2 dni, wystarczy odesłać konsolkę. Jakośc obrazu. Nie mam jej nic do zarzucenia, full HD, a gram na 32 calowym Sharp Aquos. Ostatnim argumentem jest rynek gier. MS powoli zaczyna wykupywać najnowsze tytuły od PS3, m. in. tekken 6 czy też devil may cray. W takim tępie za kilka miesięcy, na PS nie będzie zbyt dużego wyboru. Xbox 360 posiada system osiągnięć (archievements) ktory znacznie wzbogaca rozgrywke, przynajmniej dla mnie.

Z mojej wypowiedzi chyba jasno wynika, co polecam :slight_smile:

Pozdrawiam

Lol wsadziłeś kij w mrowisko z tym zapytaniem pytanie co lepsze biała czekolada czy mleczna każdy powie ci co innego.Ja mysle ze poinienes sie wstepnie rozjezec co chcesz grac nie które tytuły nie wychładza na Xbox a niektóre na psx chodzi osobiście ostatnio dużo czytam o awaryjność Xbox 360 RROD-y to ponoć ich bolączka

Zależy jak chcesz rozparcelować pieniądze. Wiadomo,że PS3 jest droższe - bo nowsze. Możesz oczywiście kupić Xboxa, nie jest on zły, ale jak masz pieniądze to raczej kup ps3. :roll:

To nie wiem kiedy czytałeś te informacje. Jeśli chodzi o “nową” wersję płyt głównych - Jasper to awaryjność jest praktycznie zerowa. Nawet jeśli (odpukać w niemalowane) zobaczysz 3 diody to zakładając że nie jesteś piratem MS przyjdzie do domu zabierze konsolę i odstawi naprawioną. Czekam teraz na testy nowej - odświeżonej wersji X360 gdyż właśnie przymierzam się do jej zakupu.

Jedyne co ciągnie mnie do PS3 to God Of War3 - Miazga :smiley: miałem okazję zagrać u znajomego.

Zastanów się czy wybierasz konsolę do gier czy kobyłę do wszystkiego.

Pytanie jaką konsolę wybrać zadaj sam sobie. Wojny fanboyów trwają od zamierzchłych czasów i nigdy nie uzyskasz jednoznacznej odpowiedzi. Sam musisz stwierdzić czego potrzebujesz a co uznasz za zbędne. Jeśli chodzi o KONSOLĘ DO GIER, to nie ma jednoznacznego zwyciezcy. Myślę iż wybierając konsolę należy kierować się exlusivami. Sam oceń do których gier Cię ciągnie, z którymi spędzisz kilka(-naście,-dziesiąt, -set) godzin. Obejrzyj Gameplaye na “jutube” czy coś. Moim zdaniem każda konsola ma gry w które warto przyorać. Jedni lubią kanapki z pomidorem inni starsze panie, wybór należy do Ciebie.

Jeśli chodzi o multimedia to w tym wypadku PS3 bije X-a na głowę. Blu-ray całkowicie wyparł HD-DVD (zakup odtwarzacza a tym bardziej filmów graniczy z cudem? ).

Live i PSNetwork. Moim zdaniem Live bardziej dopracowane i Microsoft kolejny raz obiecał Live w Polsce może w końcu się doczekamy.

Tak czy inaczej gdziekolwiek nie zapytasz, zyskasz tylko więcej pytań niż odpowiedzi. Jeśli nie miałeś styczności z żadną konsolą idź do jakiegoś marketu sklepu w twoim mieście, kolegi, koleżanki i jeśli jest możliwość zagraj chwilę i przekonaj się na własnej skórze.

Niech moc będzie z tobą.

Wr0bel

PS. Znawcą nie jestem ale sam musiałem się dużo naszukać żeby zdecydować więc dzielę się tylko doświadczeniem :smiley: Nie ponoszę odpowiedzialności za skutki uboczne.

http://www.gram.pl/news_8Q7eH,20_Nowy_X … plyty.html ; - )

Mam xboxa od roku. Odpukać, nic się złego nie dzieje. Czy lepsza konsola A, czy gorsza od B… Po co to? Grałem na jednej i drugiej konsoli. Różnicy nie zauważyłem - nie mam w oczach mikroskopu, procesora analizujacego przepływ danych etc. konsole są porównywalne. Różnice są w cenach (PS3 ma blue-ray, osobiście oglądałem w ciągu roku dosłownie parę filmów na blue-rayu), rozgrywkach online (xbox płatny dostęp, ps3 za free), no i padach. Osobiście świetnie mi się gra na padzie od xboxa.

Nie wiem któż to pisze, że jedna konsola jest lepsza od drugiej. Są naprawdę porównywalne. Są kultowe gry tylko na PS3 np. Metal Gear Solid, i kultowe tylko na xboxa np. Gears of War. Ale już np. Tekken 6 wyszedł na obie platformy.

Wybór jest trudny, ale na pewno nie jednoznaczny. Nie opowiadam się po żadnej konsoli.

Dla gier Final Fantasy,Metal gear solid,Resident Evil bym brał PS3 ,do tego dochodzi brak potrzeby płacenia abonamentu i czytnik blu-ray sam warty jakieś obecnie 400zł :).

Tysu polecam Ci na takie gry Xboxa

Ja na Twoim miejscu bym się wstrzymał z zakupem do 16 lipca. Wtedy będzie u nas dostępny Xbox 360 Slim.

http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=52153

http://www.frazpc.pl/aktualnosci/352091 … a-299.html

A ile masz forsy? Bo do 1000 polecam Microsoft XBOX 360 Premium PRO 60GB