Jaką kość RAMu wybrać? cz.2

Inne części już opłacone, tak się zastanawiam tylko nad RAMem-jak zrobić, są 4 sloty na RAM-czy brać 2 kości Goodramu PRO 900mhz po 512 mega, który tak zachwalacie, a w perspektywie kolejne dwie (200 zł) czy kupić kość 1 giga innego dobrego ramu, np partiot 1 giga 800 mhz za 190 zł. W pierwszej opcji miałbym max. 2 giga Goodramu pro 900 mega. Druga opcja to możliwość rozbudowy do 4 giga, albo więcej dobrego ramu w kościach 1 mega+. Co sądzicie? Czy lepsze w najbardziej optymistycznej wersji 2 giga lepszego, czy 4 giga troche gorszego ramu?

I co sądzicie o tej karcie? GIGABYTE ATI Radeon X1950PRO 256MB DDR3/256bit TV/DVI PCI-E (Zalman) mozna było za cenę około 630 zł wziąść coś lepszego, czy to dobry wybór? Przekonało mnie dobre chłodzenie tej karty

pozdrawiam :slight_smile:

ps. miałem wcześniejszy temat o pamięciach RAM, ale nikt by już go nie odgrzebał, bo za głęboko wpadł w archiwum, więc pisze od nowa-edycja postów tam nie przesunie tematu wyżej :slight_smile:

gorszy i lepszy ram?

możesz kupić 4 GB A-DATA i napewno nie będziesz narzekał

czy ja wiem czy Patrioty to takie gorsze kości? Moim zdaniem lepiej mieć te 4GB … 4x 1GB.

Patriot 800 1GB - 165zł, a nie 190zł :stuck_out_tongue:

W sumie trudno mówić o gorszym, różnice byłyby nieznaczne :wink: Nie mogę sobie niestety pozwolic na komfort kupna kości Ramu Goodramu pro 1 giga 900 mhz, bo kosztuje ze 350 zł, a przy 160 zł innej kosci 1 giga to kompletnie nieopłacalne, dwukrotne przebicie

:lol: 2 GB kosztuje 350zł :stuck_out_tongue:

http://znak.pl/index.php?cid=305&scid=2 … Goo+Pro+C5

Zgadza sie =D>

Złączono Posta : 18.07.2007 (Sro) 21:50

A jednak nie… jak zwykle piotrekplay znalazl cos taniutkiego :smiley:

Karta dobra z dobrym chłodzeniem, ewentualnie GeForce 7900gs Galaxy Zalman.

Dziwne…ja mam w ofercie stacjonarnego sklepu taką ofertę

GOODRAM DDR2 1024MB PC900 PRO DUAL 2 x 512 204.00zł

poza tym zobaczcie tą rozmowę przez GG ze sklepem, gdzie miałem kupić tego gooframa 900 PRO

***

Złączono Posta : 18.07.2007 (Sro) 22:04

Jeśli Piotrekplay ma rację, to kupię w tym znaku ten goodram pro, to tamten sklep gdzie miałem kupować jak widać jest jakiś lewy i oszukuje :mrgreen:

Fito - poczytaj sobie punkt 2.16 Regulaminu:

Zakrywam więc rozmowę.

ja pierdyle co za sklep… jaki balagan… ej szOk kompletny… albo jakies naciagacze lub cos. Dobrze ze uniknoles nie porozumienia.

Sorki, nie wiedziałem, że nie wolno pokazywać :wink: Chciałem tylko Wam pokazać, jak niektórzy działają i jak chcą robic ludzi w balona-no to kupuję goodramy w znaku :wink:

ps. Nie będzie problemu z kompatybilnością tej pamięci z płytą ABIT KN9 socket AM2 (PLYABIKN9NF4) ? Szczególnie jak w przyszłości dodam jakieś nowe kości? :slight_smile:

tego nigdy na 100% nie wiadomo, ale nie powinno być problemów. jak kupujesz w znaku poproś by sprawdzili czy komp z tymi pamięciami startuje.

jak dodasz kości o identycznych parametrach to jest duże prawdopodobieństwo że będzie dobrze, ale co do tego jak napisałem wyżej nigdy nie ma się 100% pewności k…e gdzie te czasy kiedy wkladało się kość ramu i komputer be problemu działał.

Chociaż pewno będą dobre, bo tą płytę Abita strasznie się poleca na forum i do tego te goodramy-powinno być ok :slight_smile:

Jak zwal tak zwal,ale pamieci GOOD RAM nie polecam.Lepiej dorzucic pare zlociszy i kupic Geil’e,albo Patriot’y.Inwestycja sie oplaci i unikniesz frustracji zwiazanej z kiepskiej jakosci pamieciami i niestabilnoscia.GOOD RAM’y bardzo polecaja sprzedawcy w sklepach,do tanich zestawow komputerowych,pracuje w tej branzy,wiec moge pokusic sie o drobna sugestie.

Nie sugeruj sie tym co wypisuja niektorzy na temat markowych pamieci,np “Geil ostatnio sie popsuly” lol.

To juz jest czyste lamerstwo.Ostatnie serie Geil pracuja na podwyzszonym napieciu i nie ma co kierowac sie symbolami na opakowaniu (nizsze napiecie),tylko recznie podwyzszyc w BIOS.W najnowszych plytach ta operacaja przeprowadzana jest automatycznie.

zgadzam się z Miskiem- Mój kolega kupił geile i mu chodzą na 850mhz na 4-3-3-10, za to ja mam zwykle Kingstone i wykręciłem je na 800mhz na 4-4-4-8, ale one mogą jeszcze więcej

już zamówiłem i opłaciłem kość goodram pro 900mhz 1 giga, cóż-pożyjemy, zobaczymy :slight_smile:

Złączono Posta : 19.07.2007 (Czw) 11:51

Wydaje mi się, że mimo wszystko chyba wszystkie pamięci teraz są dobrze zrobione, jedna może byc od drugiej lepsza o kilka procent, ale na pewno żadna z takich kości nie będzie badziewiem, którego nie będzie mozna używać-cóż, nawet jeśli nie będzie dobra, to RAM nie jest rzeczą, która trudno zmienić :slight_smile:

Piszesz o zwykłych GoodRamach, a dyskusja dotyczy bardzo dobrej serii PRO.