Jaka książka na lekturę dowolną?

Witam. Do pierwszego maja muszę przeczytać jakąś książkę jako lekturę dowolną. Nie mam jednak pojęcia jaką. Zostały mi polecone dwie książki “Wyspa Skarbów” Roberta Louisa Stevensona i “Sposób na Alcybiadesa” Edmunda Niziurskiego, jednak po przeczytaniu obie wydały mi się być zbyt dziecinne jak na 3 klasę gimnazjum. Przeczytałem także “My, dzieci z dworca ZOO”, ta w przeciwieństwie do poprzednich wydała się być zbyt poważna, no i ten język. W związku z tym jaką książkę byście polecili?

“Dywizjon 303” Arkadego Fidlera.

Polecam “Gateway brama do gwiazd” Fredericka Pohla

jeśli polonistka promuje nacjo…ech,patriotyzm :wink: poczytaj którąś część Przygód Tomka Alfreda Szklarskiego,w której od miłości do Polski można umrzeć(przynajmniej JA uważam,że jej ilość to przesada),może być któraś część Harry’ego Pottera(raczej części 5-7-są najdojrzalsze,no chyba że babka traktuje was jak dzieci przedszkolne),albo jedną z Opowieści z Narnii(jeśli nie czytałeś wcześniej,radzę zacząć od pierwszej części,inaczej możesz się pogubić).

Takie rady od kolegi,też kończącego gimnazjum.

Ja polecam “Operacja Dzień Wskrzeszenia” Andrzeja Pilipiuka, jeśli lubisz fantastykę przeplataną historią, czyli podróże w czasie. Bardzo wciąga, więc szybko się czyta. Przy okazji można liznąć nieco historii Polski.

http://fabrykaslow.com.pl/ksiazki.php?id=98&flash=y

kod da vinci

Możesz przeczytać zbiór opowiadań Tadeusza Borowskiego o jego przeżyciach w Oświecimiu

Szpiegowskie randez vous Alistaira MacLeana - bardzo dobra książka umieszczona w czasach II wojny światowej , bardzo wciąga.

Dzięki za wszystkie propozycje. Zdecydowałem się przeczytać “Nowy wspaniały świat” autorstwa Aldousa Huxleya. Jak na razie mogę powiedzieć, że książka jest świetna :slight_smile: