Jaka książka na lekturę dowolną?

(kijek) #1

Witam. Do pierwszego maja muszę przeczytać jakąś książkę jako lekturę dowolną. Nie mam jednak pojęcia jaką. Zostały mi polecone dwie książki "Wyspa Skarbów" Roberta Louisa Stevensona i "Sposób na Alcybiadesa" Edmunda Niziurskiego, jednak po przeczytaniu obie wydały mi się być zbyt dziecinne jak na 3 klasę gimnazjum. Przeczytałem także "My, dzieci z dworca ZOO", ta w przeciwieństwie do poprzednich wydała się być zbyt poważna, no i ten język. W związku z tym jaką książkę byście polecili?

(system) #2

"Dywizjon 303" Arkadego Fidlera.

(Pierwek) #3

Polecam "Gateway brama do gwiazd" Fredericka Pohla

(Bartolini234) #4

jeśli polonistka promuje nacjo...ech,patriotyzm :wink: poczytaj którąś część Przygód Tomka Alfreda Szklarskiego,w której od miłości do Polski można umrzeć(przynajmniej JA uważam,że jej ilość to przesada),może być któraś część Harry'ego Pottera(raczej części 5-7-są najdojrzalsze,no chyba że babka traktuje was jak dzieci przedszkolne),albo jedną z Opowieści z Narnii(jeśli nie czytałeś wcześniej,radzę zacząć od pierwszej części,inaczej możesz się pogubić).

Takie rady od kolegi,też kończącego gimnazjum.

(Coman Pl) #5

Ja polecam "Operacja Dzień Wskrzeszenia" Andrzeja Pilipiuka, jeśli lubisz fantastykę przeplataną historią, czyli podróże w czasie. Bardzo wciąga, więc szybko się czyta. Przy okazji można liznąć nieco historii Polski.

http://fabrykaslow.com.pl/ksiazki.php?id=98&flash=y

(Igor 67) #6

kod da vinci

(Maciejboss) #7

Możesz przeczytać zbiór opowiadań Tadeusza Borowskiego o jego przeżyciach w Oświecimiu

(EasyTouch) #8

Szpiegowskie randez vous Alistaira MacLeana - bardzo dobra książka umieszczona w czasach II wojny światowej , bardzo wciąga.

(kijek) #9

Dzięki za wszystkie propozycje. Zdecydowałem się przeczytać "Nowy wspaniały świat" autorstwa Aldousa Huxleya. Jak na razie mogę powiedzieć, że książka jest świetna :slight_smile: