Jaką kupić cyfrówke?

Hej.

Mama chce mi i siostrze kupić na dzień dziecka aparat cyfrowy. Nie znam się na nich zbytnio więc proszę was o pomoc.

W pobliskim Avansie jest parę cyfrówek na raty, m.in.:

  1. Premier DC 5371 (349zł)

  2. Nikon Coolpix L10 (479zł)

  3. Olympus X-775 (499zł)

  4. Samsung L700 (599zł)

  5. Canon Powershot A630 (799zł)

W Makro mama dostała gazetki a w nich też jest parę w miarę tanich, m.in.:

  1. Sony Cyber-shot DSC-650 (486,78zł)

  2. Kodak Easy Share C875 (669,78zł)

  3. HP Photosmart M452 (298,90zł)

  4. Olympus FE-210 (523,38zł)

  5. Nikon L11 (620,98zł)

  6. Samsung S630 (398,94zł)

  7. Canon PowerShot A560 (779,58zł)

  8. Sony Cyber-Shot DSC W55 (767,38zł)

  9. Panasonic DMC-LZ6 (742,98zł)

Proszę o pomoc…

firmy HP , Premier odrazu sobie wykreśl , HP robi aparaty cyfrowe od roku a premier jest specjalistą od “polaroidów” wiec wybierz cos innego , szkoda ze nie ma firmy FUJI bo to wg mnie najlepsza firma z tej listy produkująca w 99% tylko aparaty

a to ciekawe bo ja widziałem cyfrówki hp juz pare lat temu a tu masz pierwszy lepszy przykład przykład popatrz że posty zaczynają się od początku 2003 roku http://www.recenzje.net.pl/1-aparaty_cy … osmart_318

z tym sie zgadzam

osobiście wybrałbym canona a630 z wyżej podanych

ja słyszałem że Canon i Nikon to najlepsze cyfrówki :slight_smile:

a ja osobiście mam Samsunga i też jest OK

ten model tylko że kupiony w sklepie http://allegro.pl/item200267834_aparat_ … _etui.html

no słyszałem że nikony tak ale te z górnej półki cyfrówki lustrzane a nie kompaktowe

z listy wykreśliłem 2 cyfrówki. Zostało nadal jeszcze dużo…

Mama chce najbardziej Sony Cyber-Shot DSC-S650 bo jest tani…

Który polecacie?

w sumie to taki sobie …

teraz wpadłem na pomysł że można spróbować Panasonic Lumix :slight_smile:

wiesz jest duża rozbieżność cenowa miedzy nimi. jesli więcej kasy to brałbym canona a630, jesli tańszą cyfrówke to chyba Sony Cyber-Shot DSC-S650

no własnie rozbieżność cenowa jest duża… lepiej konkretnie zapytaj sie mamy czy tam kogo ile dokładnie chcesz przeznaczyć na aparat bo jak ~500 to sony

a jak więcej to wiadomo jak przedmówca Canon a630 lub a560

Ja mam Pentax Optio 7 Mpixów. (1000zł)

Popatrz najpierw za cenami potem za pixelami i potem za zoomem. i ile można maxymalnie rozszerzyć kartą. Zobacz czy jest stabilizator obrazu i jaka jest jakość zdjęć i filmów. Czy w ogóle nagrywa filmy z dźwiękiem.

pixele to akurat nie maja większego znaczenia już teraz, przy odbitkach 10 na 15 wystarczy 4mln a raczej nie będzie robił plakatów ze zdjęć. najważneijsza w aparacie jest między innymi optyka. zoom optyczny teraz wszędzie raczej 3-4 krotny, na cyfrowy nie patrz bo to ściema, zwykła kadrowanie i chwyt marketingowy tak samo jak to z ilością pixeli

Złączono Posta : 04.06.2007 (Pon) 17:29

spokojnie kżdy z obecnych na rynku conajmniej 1gb co starczy w zupełności.

karty do sonaczy sa 2 razy droższe niz do innych. memory stick duo koszt 1gb ok. 120zł a mini SD 1 gb to ok 50 zł

Moja mama chce mi kupić dobrą i tanią cyfrówkei chyba jednak kupimy to Sony :wink:

Witam !!

Sorki, że się podepne pod temat kolegi Djablo ale nie chce zakładać nowego. Ja natomiast chce kupić aparat do 1300zł będę robił raczej amatorskie zdjecia na wakacjach itd. tylko musi być polskie menu, duży wyswietlacz i oczywiście wysoka jakość zdjęć (jak na aparat za 1300). Aparat bede chciał kupić przed wakacjami.

mck14 teraz każda cyfrówka prawie a śmiem zaryzykować stwierdzenie że za tą cene każda ma duży 2- calowy wyświetlacz i polksiemenu, ja bym brał na Twoim miejscu

http://www.gral.pl/preview/Canon/CanonP … A710IS_22/

lub http://www.gral.pl/preview/Sony/SonyDSC … czarny_70/

zwroc uwage na to, jaka pamiec aparat obsluguje

konkretniej? pamięci memory stick duo w aparatach sony sa 2 razy droższe niż SD, przy 1gb to różnica ok 50-60zł, za ok 120 zł mamy 1gb memory stick duo i 2gb mini SD

z tych aparatów polecam Canon Powershot A630 , osobiscie posiadam model A640 i robi fenomenalne zdjecia jest to praktycznie to samo co A630 tylko z wiekszą iloscią mpix i funkcją “Remonte Capture”, no i ma troszke lepszy system odszumiający w wysokich ISO.

Nie polecam natomiast modelu A710 jest to półka nizej jesli chodzi o jakosc zdjec porównując do A630/640.

z rodzicami właśnie myślimy nad CANON PowerShot A630 tylko że on nie ma stabilizatory obrazu a to sie przyda…

nie ma sie nad czym zastanawiać w tej cenie to nr.1

Wiesz ja ogólnie mam soniacza i jestem zadowolony…

Chociaż Canon ma dobre aparaty , ale drogie :stuck_out_tongue:

Samsunga sobie odpuść … ( dalej nie komentuje :stuck_out_tongue: )

Wracając do soniaczy i ceny wziąłbym Sony Cyber-Shot DSC-S650