Jaka kupic grafe?

(Kammil87) #1

Już od dłóższego czasu mysle o zakupie tej karty:

http://www.allegro.pl/item142938791_galaxy_gf_7600gs_256ddr3_500_1450_1_2ns_agpx8_.html

Tylko nie wiem czy opłaca sie ja kupywać za ponad 600zł i czy nie lepiej kupic Galaxy 7300gt ddr3 za 400zł.

Mój komp to 2500+(barton) 512ram(333mhz) Asus A7N8X nforce-2 AGP

Dzięki za pomoc :mrgreen:

(Michal Kolatek) #2

Tą grafikę warto.

ładnie się podkęca na 3200+

Dokupić póżniej kość 512 i będzie się jeszcze całkiem przyjemnie grało.

Zasilacz firma/model i ilość wat.

(Maryś) #3

Witam.

Też mam magistralę AGPx8.

To już trochę dużo kasy ponad 600 PLN.

Ja kupiłem ATI Radeon X800GTO 256MB GDDR3 na magistrali 256 bitowej

za 400 PLN używaną z gwarancją.

Na pewno GF7600GS na DDR3 jest bardzo dobrą kartą, ale czy za tą cenę ?

Myślę, że nie.

Za niedługo trzeba będzie zrobić przesiadkę na PCI-E, a ciąglę wymyśląją

nowe złącza. Między innymi po to by interes się kręcił.

(Drojek15) #4

Ale jeśli kolega nie planuje przesiadki na PCI-E to ta grafa będzie najlepszym wyborem. Jest to bardzo dobra grafa o ile nie najlepsza (cena/jakość) na AGP. Są lepsze ale to już +1000zł. Tak więc jeśli nie planujesz przesiadki na AGP to bierz tylko tego GF

(Shawn Michaels) #5

Po GF 7600GT który kosztuje coś z 700zł to następną po nim jest tylko GF 7800 GS który kosztuje 1000+ zł

(Matiz 12345) #6

PRZESIADKI NA AGP :o

(Shawn Michaels) #7

Może mu chodziło o przesiadke z agp 4x na 8x :stuck_out_tongue: a tak na poważnie gafa każdemu sie zdarza :slight_smile:

(Pestek) #8

Szanowni Panowie!

Macie w zupełności rację, że jest to piękna grafika Galaxy 7600GS na DDR3.

Tylko należy pamiętać o tym, że producent GPU Nvidia nie zaleca pamięci DDR3 do współpracy z GPU klasy GS, jakie by one nie były. A wystarczy spojrzeć na renomowanych producentów kart graficznych takich jak Gainward, BFG, EVGA itp., żaden z nich nie montuje DDR3 do GPU GS, w szczególności pracujących na szynie AGP.

(Michal Kolatek) #9

pestek Ten GS ładnie poleci na GT poprostu inni producenci oszczędzają na kościach i pakują na laminat DDR2, w testach Galaxy Zalman to najlepsza karta cena/jakość

Pierwszy raz widze GPU klas. GS karty 7600 chodzą na GPU 71 o ile się nie mylę podobnie jak 7800GTX.

Różnica między GT, a GS

Taktowanie rdzenia np GS to 500MHz, na GT 560 MHz na chłodzeniu Zalmana te 60 MHz spokojnie się nadrobi, a jak ktoś zechce to może dalej.

Nie zalecanie DDR3 na kartach 7600 to dla mnie zakrawa na jakąś teorie spiskową