Jaką kupić kartę dźwiękową?

Cześć.

Jestem posiadaczem Genius SW-HF5.1 5050V2. Słucham dużo muzyki i oglądam dużo filmów. Ostatnio zakupiłem kartę Creative SB Audigy SE SB0570, niestety po zainstalowaniu sterowników pod Windows 8, występował ten sam problem co na SB X-Fi Gamer, czyli pierdzenie, charczenie i pyrkanie wydobywające się z głośników. Po podłączeniu głośników do integry, żadnych zakłóceń już nie ma. Wywnioskowałem, że po prostu Creativy nie lubią się z moimi Geniusami. Może to widza zaśniedziałych styków na karcie.

Teraz zainteresowała mnie oferta od ASUSA czyli Xonar DX bądź D1. Obawiam się jednak, że spotka mnie ten sam problem czyli te pyrkanie z głośników.

Czy opłaca się kupno tej karty do moich głośników czy lepiej kupić coś tańszego?

Może jest jakiś konflikt przerwań. Zmień slot dla Karty Creativa.

To bardzo popularna karta i jej sterowniki są na pewno w systemie.

Wypróbuj najpierw systemowe, a dopiero potem eksperymentuj z tymi które pobrałeś.

Jeśli chodzi o X-FI gamera SB0730, akurat sterowników do niej system nie posiada.

Co do Xonar DX/D1…to dobra karta jeśli masz zamiar podłączyć do niej głośniki.

Gorzej sprawdza się ze słuchawkami, gdyż te zwyczajnie grają na niej dosyć cicho.

Chociaż są osoby którym to nie przeszkadza.

Po zmianie slotu PCI dalej są zniekształcenia dźwięku. Szkoda. Pozostaje w takim razie ASUS DX.