Jaką kupić pamięć ram do płyty ECS K7S5A

Mój zasilacz to CODEGEN 300W więc obawiam się że nie bo już są z nim problemy :-(.

OJOJOJ !!

Codegen to dzieło szatana i siewca zniszczenia :twisted:

Zniszcz go !!

Gdyby robić reklamę Codegena 300W to brzmiała by w stylu:

Nicnieważący, nicniemający, niestabilny, niespodziewanie padający, jeden z najgorszych zasilaczy na rynku: Codegen 300W ( podana moc jest tylko teoretyczna ponieważ może się spalić po przekroczeniu 150W obciążenia ).

Kup sobie jakiegokolwiek Fortrona lub Deltę 350W i będziesz miał dużo lepszy zasilacz, a zapłacisz za niego z 50-60zł.

Pozdrawiam

Ja mam codegena na obecnym sprzęcie i jakoś działa od 8 lat :stuck_out_tongue: więc nie jest taki tragiczny. Czasami przesadzacie z tymi zasilaczami

Szczerze to mój też działa jakiś 7lat, 3 lata temu wymieniałem w nim wszystkie elektrolity :-). Tylko że ostatnio zauważyłem dziwny problem który prawdopodobnie będzie spowodowany przez zasilacz.

Dobra dobra, ja też miałem taki zasilacz z celeronem 500Mhz + 2x256MB SDRAM + GFMX440 +HDD20GB i działał OK przez 2 lata, a jak przełożyłem go do budy z A-XP2500M + 2x512MB DDR +HDD120GB + Radek9550 to padł po ok miesiącu :slight_smile:

Dobrze że spalił tylko syfiastą płytę MSi którą miałem na rozruch ( nie obsługiwała pamięci 400MHz :expressionless: ), bo kupiłem sobie sławnego Szefa 420-303DF i Epoxa 8RDA3+ PRO.

Jak się podłączy pod ten zasilacz coś co ciągnie max 50% jego mocy, czyli do 150W to może pożyć trochę czasu, ale jak się go obciąży powyżej 200W to może szybko odejść “do krainy wiecznego giercowania”. :smiley:

Pozdrawiam

A czy ruszy komputer jeśli dodam kolejną pamięć 512MB to znaczy na tym zasilaczu? Mam możliwość zakupić taką samą pamięć jaką już posiadam tylko obawiam się że zasilacz CODEGEN 300W nie wyrobi.

Na ECS K7S5A zdecydowanie bez problemów chodzą DDR400 (oczywiście w trybie do DDR266) i myślę, że nie ma powodu do martwienia się nad pamięcią innego typu. Straszne opowieści o Codegenie to gruba przesada - miałem tę płytę z 512 MB, podkręcanym Radeonem 9550 i Codegenem 300W i żadne masakry się nie działy, podobnie jak z niejednym innym Codegenem 300/350, z którymi miałem do czynienia. Dopóki nie jest to jakiś wadliwy egzemplarz bądź dający już jakieś oznaki “zmęczenia”, nie powinien robić problemów.

P.S.: wspomniany ok. 7-letni dziś Codegen żyje, ma się nieźle i służy jako zapasowy zasilacz do zabawy z częściami. :stuck_out_tongue:

Dzięki, tylko że ja chce zakupić drugą pamięć 512MB i obawiam się że zasilacz nie wytrzyma! !!

A co wy sądzicie?

Z powodu jednej pamięci więcej jeszcze nie słyszałem, żeby komp (zasilacz) umarł. :] Mogę też nadmienić, że 512 MB miałem w dwóch kostkach po 256 MB.

Mam wszystkie sprawne to znaczy nie spuchnięte :-)…

Dodane 12.10.2010 (Wt) 19:43

Witam ponownie, właśnie dotarła do mnie pamięć ram 512MB apacer. Jak mógłbym ją sprawdzić czy jest 100% sprawna?