Jaką listwę zasilającą wybrać?


(Tirion) #1

Chciałbym kupić listwę zasilającą ale zupełnie się na tym nie znam. Na co przy zakupie powinienem zwrócić uwagę? Czy któraś z poniższych się nadaje?

http://www.allegro.pl/item954222083_li7 ... black.html

http://www.swistak.pl/a5995335,LISTWA-Z ... IKIEM.html

http://www.swistak.pl/a2330740,LISTWA-Z ... D-KRK.html

http://www.swistak.pl/a6016592,LISTWA-Z ... OWIEC.html


(Gural7) #2

ważne aby miała bolce :stuck_out_tongue: ,I przycisk wyłączania w razie gdyby coś :smiley: ,i zabezpieczenia przeciwprzepięciowe i przeciw zwarciom.


(Michal Kolatek) #3

Kup coś Lestara (wiadomo droższe-lepsze, więcej mają napakowane), robią dobry sprzęt, sprzęt za 15 zł nadaje się tak samo jak rozdzielacz który można zrobić samemu.

http://www.allegro.pl/listing/search.ph ... &country=1

http://www.lestar.pl/products/mainsfilter/LFT-2005


(Poniaatowski) #4

Co z tego, że kupię tanią z większością zabezpieczeń, jak w razie czego, nie daj Boże, i tak nie pomoże :confused:

Nie rozumiem takiej polityki - jest to raz na jakiś czas wydatek, na który nie powinniśmy oszczędzać kasy! Tak jak z zasilaczami do komputera.

Nie wiem jaką kwotą dysponujesz, oraz do czego chcesz tę listwę, ale ja, zakupiłbym taką:

http://www.euro.com.pl/przedluzacze-sie ... owym.bhtml


(Gural7) #5

prawda nie ma co na tym oszczędzać ,choć tak naprawde nowe (DOBRE)zasilacze mają te same zabezpieczenia co listwy,więc też uważam że dawanie np za liste 100 zł to głupota ,chyba że mieszkamy np na wsi,a tam bywają skoki napięć czasem i różnego typu zjawiska


(Poniaatowski) #6

Warto kupić listwę za 100 zł - i w razie jakiś uszkodzeń, kupić następną listwę za 100 zł niż nowy zasilacz za 300/400 zł =D>


(Gural7) #7

nieprawda jak masz jakiś dobry zasilacz (OCZ ,chieftec,corsair itp) ,to kupywanie super drogiej lístwy na nic się nie zda,bo i tak się skok na zasilaczu by zatrzymaj,ze swego doświadczenia wiem,że zasilacze mają dobre zabezpieczenia ,listwa być musi,ale trzeba mieć głowe z jej kupywaniem.


(Poniaatowski) #8

Swoją beznadziejną i bezużyteczną teorię rozpowiadaj swoim kolegom z podwórka - pomyliłeś chyba forum.

Od czego jest ten bezpiecznik w tych listwach? Przy wysokich napięciach - rozłącza listwę - gdzie rzeczą jasną jest, wymiana nowego bezpiecznika w tej listwie, jeśli takowa opcja pozwala.


(Breitner) #9

Polecam Lestar SuperProtector (profesjonalna) 7 lat gwarancji, mam taką i jest ok. http://www.lestar.pl/content/files/brochures/ul11pl.pdf