Jaka lokata i bank

Witam, ostatnio pomyślałem sobie że dobrze byłoby zaoszczędzić trochę gotówki. Po pierwsze to trzeba znaleźć dobry i zaufany bank :wink: Ogólnie to widzi mi się MBank jako, że miałem tam izzy było wszystko ok, ale z tego co czytałem nie ma tam za dużo opcji lokat. Tak, że w jakim innym banku możecie mi coś polecić? Oczywiście im więcej % tym lepiej :wink: Fajna byłaby lokata progresywna w której mógłbym zwiększać pieniądze.

I czy w ogóle mi się to opłaci, ponieważ nie dysponuję tysiącami. Na początku zacząłbym od 500zł i jak byłoby to możliwe zwiększałbym sumę.

Słyszałem też o rachunkach oszczędnościowych, ale nie wiem co jest lepsze?

Jak myślicie co byłoby dla mnie dobre zaczynając od 500zł i trzymać kasę przez minimum rok? Jak wy zainwestowalibyście ciężko zarobione pieniądze? ;p

szczerze to 500zł nie chciałoby mi się wpłacać na lokatę (nie zwracając nawet uwagi na to, że większość lokat to minimum 1000zł wpłaty) poza tym, skoro masz do dyspozycji taką kwotę to proponuję konto oszczędnościowe, masz pieniądze zawsze do dyspozycji jak ci się zamarzy coś kupić to napewno jedna wypłata w miesiącu za free, wpłacasz zawsze jeśli masz dodatkową gotówkę i to procentuje (na lokacie nie ma raczej takiej opcji) i nie jesteś uwiązany przez rok.

inna kwestia to, że oprocentowanie lokat jest stałe, a kont oszczędnościowych zmienne (i zaczyna maleć ostatnio zmieniło się zarowno w mbanku jak i ing)

niemniej jednak uważam, że konto oszcędnościowe będzie dla Ciebie lepsze…

Chcesz zaiwestować jednorazowo 500zł czy co miesiąc odkładać po 500 zł?? . Obecnie nie ma w co inwestować takiej sumy , giełada niestabilna , euro i dolar również , jedynie co to złoto (nie wyroby) jeszcze nikt od "wynależienia tego kruszcu nie stracił na zakupie złota , były okresy gorsze i lepsze ale zawsze złoto systematycznie drożeje , jest jeszcze inna opcja ale ryzykowna , euro , moim zdaniem jeżeli Polska w maju wejdzie do “poczekalni” do przyjęcia waluty euro to euro raczej będzie już na stałym poziomie aż do wymiany więc w tym wypadku nie opłaca się inwestować w tą walute , natomiast co najbardziej na to wskazuje w maju nie wejdziemy do “poczekalni” a jednocześnie pogłębi się kryzyz w Polsce (obecnie sprawnie “maskowany” przez rząd) i ero zacznie drorzeć do ponad 5 zł. Kryzys gospodarczy w Polsce już się rozpoczął a jego ukrywanie poskutkuje gwałtownym załamaniem całej gospodarki , przypuszczam że gdziś pod koniec tego roku.

ja powiem tak, uzbieraj z 5000, to może znajdzie się jakaś lokata, która pozwoli Ci zarobić 25 zł/miesiąc :slight_smile:

a póki co zapomnij o takim zarabianiu.

  • No comment… Chcesz zamrozić pięć stów na marne 2zł/miesiąc? :frowning: Coraz gorzej się robi na tym świecie :frowning:

A, ok. Jak 2zł na miesiąc to faktycznie się nie opłaca ;p