Jaka lornetka do ~120zł z allegro?

Witam,

Zbliżają się wakacje więc chcę się już wyposażyć. Zaczynam od lornetki i nie wiem od czego zacząć szukać. Może jest tu ktoś, kto orientuje się w tym temacie.

Moją uwagę przykuła: http://allegro.pl/item634756896_profesj … netki.html

Z góry dzięki za pomoc,

Pozdrawiam,

Marekkk

Podpinam się pod pytanie ponieważ również się na tym nie znam, a szukam czegoś na wakacje.

Cena też coś koło tego, max 120zł, interesuje mnie na pewno spore przybliżenie.

Temat lornetek jest mi bliski i niestety muszę cię lekko ostudzić - lornetki o takich parametrach i w takiej cenie, to prawie na pewno chińskie badziewie (ew. podróbka), na plastikowych szkłach “no name”. Mechanika również do d… Niech cię nie zwiedzie ładny wygląd. Ergo - szkoda pieniędzy. Raczej poszukaj u Rosjan, na jakichś bazarach, tak żeby były ROSYJSKIEJ produkcji. Rosyjski sprzęt bywa naprawdę niezły (sam kupiłem od nich piękny teleskop na szkłach Zeiss’a za niecałe 400 PLN). Wiem, co mówię, więc nie słuchaj porad jakichś nieświadomych małolatów… Powodzenia

Potwierdzam. Lornetki rosyjskie są naprawdę porządne i bardzo solidne. Mam taka (obecnie przeciętną 7x35) Made IN USSR, która ma już około 23-25 lat, przeżyła wiele i jest nadal w idealnym stanie, w jakim nie będzie ta super lornetka za 120 zł już po roku użytkowania.