Jaka lustrzanka cyfrowa jest aktualnie najlepsza na rynku?


(Ka$$) #1

Witam.

Jaka lustrzanka cyfrowa jest aktualnie najlepsza na rynku pod względem jakości zdjęć (rozdzielczość, jakość, matryca) i do którego można dodać akcesoria tp. lampa błyskowa, obiektyw równie dobre? Myślałam Sony Alpha A900. Chyba ma aktualnie najlepszą opinię i jakość ogólną...?


(Winiarro) #2

Do czego chcesz używać lustrzanki? To podstawowe pytanie. A900 to nie jest sprzęt dla amatora tylko zawodowca, ma pełnoklatkową matrycę i wymaga bardzo drogich obiektywów aby wykorzystały jej możliwości. Obecnie najlepszy stosunek jakosć i możliwości/cena ma chyba Nikon D90. Jeśli poszukujesz naprawdę taniej i dość dobrej lustrzanki to polecam Sony A200. Ale najpierw zastanów się po co chcesz ją używać.


(ralph7) #3

Proponuję Nikona D3x, mistrzu :lol:


(Airborn) #4

Nikon? Canon? Sony? Z całym szacunkiem, ale poza highendowymi modelami z dwóch pierwszych producentów, to w ogóle nie ma o czym mówić. Proponuje się zapoznać z ofertami firm Mamiya i Hasselblad


(Hashimoto) #5

Nikon D700... poprosze taki.


(Ka$$) #6

Sprzęt jest dla wujka fotografa na 40-chę :slight_smile:

Z tego co pamiętam, to ma A350. Mój sąsiad ma A900 - też fotograf (z zamiłowania). Kiedyś nią zdjęcia ptaków w ogrodzie robiłam z obiektywem bodajże Sony 70 - 300 mm f/4.5-5.6 G SSM (nie jestem pewna). Przepiękne zdjęcia, jak z jakiegoś Photoshopa, a jeszcze ładniej wyglądały po kilku operacjach w Lightroomie.


(Heezootoo) #7

w tej chwil najbardziej ceniony sprzęt dla profesjonalisty to nikon d3. Airborn ta firmy specjalizują się a aparatach średnioformatowych skąd wiesz że mu taki potrzebny?


(Airborn) #8

jak ktoś pyta o najlepsze, to podaje... średnia klatka w czymś przeszkadza niby?


(Hashimoto) #9

Troche nieporeczna.

Jeśli pominąć reporterskie lustra to wybór pomiedzy Canon 5D, Nikon D700 lub wspomnianym Sony A900. Z testów wynika że Sony bardziej nadaje się do studia. Z tego co słyszałem (nie potwierdzone) to Nikon korzysta z matryc Sony (Nikon D3X jest odpowiednikiem Sony - prawdopodobnie ta sama matryca co w A900). Jednakże sama matryca to nie wszystko.


(Ka$$) #10

OK. To może tak:

Który z wymienionych tu lustrzanek będzie najlepszy do fotografowania (w/g kolejności):

  1. Przyrody

  2. Krajobrazów

  3. Ludzi/Modeli (sesje fotograficzne)


(Hashimoto) #11

Nikon D700 lub Canon 5D. Trudny wybór. Gdybym sam miał kase na taki sprzęt miałbym dylemat.

http://www.usa.canon.com/dlc/controller ... cleID=2326

Tu masz przykładowy film wykonany Canonem 5D.

Aktulanie w Canonie 5D wystepuje problem czarnych kropek (prawdopodobnie nowy firmware rozwiąze problem tak jak w przypadku Nikona D3).

http://www.fotopolis.pl/index.php?n=8219

Porównanie matryc Nikon D700 i Canon 5D:

http://fotopolis.pl/index.php?n=7598&p=2

http://www.fotopolis.pl/index.php?n=8294&p=6

Przy ISO 6400 widać lekką przewagę Nikona. Jednakże Canon ma wiekszą rozdzielczość.

Według mnie wybór trudny. Oba aparatami można śmiało robić zdjęcia "z reki" przy naprawde trudnych warunkach oświetleniowych.

Tu masz test A900:

http://www.fotopolis.pl/index.php?n=8070

-- Dodane 13.03.2009 (Pt) 12:25 --

PS

AD3. Ludzi/Modeli (sesje fotograficzne)

Canon ma prawie dwukrotnie wiekszą rozdzielczość (w stosunku do Nikona).


(Heezootoo) #12

Myślę że w pierwszych dwóch nikon. Modeling to chyba domena canona myślę że z canonów zdjęcia wychodzą bardziej plastycznie


(Hashimoto) #13

Dla ścisłości aktualnie na rynku są dwa rodzaje Canona 5D (nowszy to Mark II).


(Rolson) #14

Czyli, że najlepszy do sesji fotograficznych jest canon. A co z Sony A330 i A380? Czytałam wiele i nie mogę dojść do wniosku, który jest lepszy. Lepiej jest zainwestować w canona [jakiego?] czy lepiej wydać te pienądze na sonego? :smiley:


(Hashimoto) #15

Do studia to głównie się liczy rozdzielczość matrycy i często też niższy startowy zakres czułości (zapewne by lepiej oddawać barwy skóry).

NIKON D3 jest też w wersji D3X.