Jaką mam pamięć RAM?

Ok. To kupię to zobaczymy. Ale mam jeszcze jedno pytanie - jakby coś było nie tak np. by się gryzły to to będzie widoczne od razu czy wszytko może się pojawić np. po miesiącu ?

raczej zobaczysz od razu

Aha. A jak już coś to brać goodram , kingston, corsair?

Dodane 31.01.2011 (Pn) 22:22

Wrazie czego jakby się gryzły to usunę aktualną pamięć i dam nową i dokupię kolejne 2 gb. Ale te co mi podaliście to one mieć jakiegoś “kolegę” tzn żeby była jedna i druga razem, co nie?

Dlatego najczęściej się poleca aby kupować takie same kości. Ale podejrzewam że nawet jeśli są różne to spokojnie można wyjść z tego obronną ręką.

Ok. Ale chyba na całym allegro nie ma mojej aktualnej pamięci ram :slight_smile: w przyszłości muszę pomyśleć o zmianie bo tak dalej nie może być… Muszę jeszcze wymienić grafikę, kartę dźwiękową, zasilacz i jeszcze tą aktualną kość… To bardzo dziękuję za wszelkie porady, bardzo mi pomogliście :slight_smile: jestem bardzo wdzięczny

Tzn, jeśli wszystko będzie w porządku to nie ma potrzeby kupować identycznej kości. Tym bardziej że jeśli kupisz trzecią kość to prawdopodobnie wszystkie trzy będą działać w trybie single channel :slight_smile:

Nie mam wejść na 3 kości :slight_smile: więc usunął bym tą co mam w tej chwili i bym ją zastąpił nową . Ale najpierw muszę zobaczyć co będzie , może będą ładnie razem działać :slight_smile:

Tak jak już pisałem, zawsze można manualnie ustawić prędkości pamięci i ta szybsza która ma krótsze “czasy” czyli karta pamięci bez problemu się dostosuje do wolniejszej (minimalnie wolniejszej ). Aczkolwiek jest też możliwe że płyta główna automatycznie wyrówna różnice między kartami.

“Mało popularny Hundai”? Panowie, litości. Przecież Hu ndai Electro nics to producent jednych z najlepszych kości na rynku - marki Hynix. Wystarczy zresztą sprawdzić w Googlu typ modułu ze screenu CPU-Z podanego przez założyciela wątku.

Do pytajacego: na Twoim miejscu nawet bym się nie zastanawiał i dołożyłbym drugi taki sam. To są znakomite moduły, jedne z najlepszych w swojej klasie. Pomimo, że mają dosyć luźne timingi w SPD, kręcą się lepiej od większości standardowych CL5. U mnie identyczna parka pracowała na bliźniaczym czipsecie P31, bardzo miło ją wspominam. Swego czasu te Hynix’y można było bez problemu dostać za rozsądne $ np. na Allegro.

Ale teraz to pamięć ram hyundaya to nie znalazłem na allegro…

Jest za to Hynix (a skoro to to samo)

http://allegro.pl/listing.php/search?bu … nge_view=1

Być może Hynix jest rozpoznawany przez CPU-Z jako Hyundai. Zawsze możesz obudowę otworzyć i przeczytać co jest napisane na pamięci, którą masz obecnie zamontowaną.

To jest to samo. Po prostu Hundai już od lat oferuje swoje pamięci pod marką Hynix.

Dokładnie tak jest. Oryginalne moduły brandowane przez Hynix’a w SPD mają wspisaną nazwę producenta tzn. Hundai Electronics.

To powinno rozwiać wszystkie wątpliwości. Dodatkowo pytajacy będzie wiedział czego dokładnie szukać.

Nie szukaj Hundaia tylko Hynixa. Hundai produkuje moduły, ale na naklejce i poszczególnych chipach będzie zapewne logo Hynix.

A Hynix jest lepszy od Goodram czy Corsair ?

Jako marka, ogólnie? Goodram to budżetowy low-end, Hynix to górna półka.

Corsair budzi na ogół dobre skojarzenia. Tyle, że to chyba w zasadzie jedynie rebrander. Sami nie produkują żadnych kości pamięci. Biorą je od producentów np. Hynix’a, projektują PCB i na koniec naklejają swoje logo.

Co innego Hynix, to jeden z zaledwie kilku dużych wytwórców układów elektronicznych z których zbudowany jest każdy moduł RAM. Stosunkowo rzadko oferują kompletne moduły ze swoim logo na rynku detalicznym. Są raczej nastawieni na dostawy na rynek OEM (producenci gotowych zestawów PC i notebooków), zaopatrują też w podzespoły innych producentów (np. czipy pamięci montowane później w kartach graficznych).

A brać CL5 czy CL6 ?