Jaka max temperatura GF6200

posiadam GF6200 pasywne chłodzenie i sie zastanawiam czy aby karcie nie jest za goraco normalnie temperature rdzenia procesora ma cos w przedziale 40-52 stopnie a jak pogram 2 godzinki to ma 71(zauwazyłem tyle max)

dodam ze w opcjach karty(chyba przy sterach) jest taka niezrozumiała dla mnie opcja : ustawienia temperatury–>próg opóźnienia procesora 130stopni i nie da sie zmienić tej wartości i jeszcze jest pole do zaznaczenia ptaszkiem -->powiadom gdy temperatura procesora graficznego przekroczy próg(oczywiście zaznaczyłem)

to znaczy ze karta moze sie grzac az do 130stopni??

jaka jest górna tem dla tej karty??

czy 71stopni to mam sie juz bać?/?/?(zakladać coolerka?

70 stopni to nie tragedia, ale mniejsza mogła by być

Dokup jakiś wiatrak lub zmień chłodzenie na aktywne (20-30zł)

ale mam sobie nic nie robic z tych 71stopni? moze kto inny sie jeszcze wypowie ?? ktos kto sie moze zna na teges rzeczach prosze o opinie thx :slight_smile:

a i dodam ze gralem jak te 71stopni osiągnał przy otwartym oknie a teraz nie za gorąco i w pokoju było zimno a jak w zime zaczne grzać w pokoju to tam pewnie i dojdzie do tych 130 stopni

co wy na to?

Też mam taką kartę i jej temperatura również wynosi 70 stopni. Kupiłem ją okazyjnie za 20 zł bo wcześniejsza była za głośna a komputer chodzi u mnie 24/h i nie można było spać :slight_smile: Nie przejmuj się tą temperaturą tak już ma być. Jak zaczniesz grzać w domu to temperatura karty na pewno nie wzrośnie bo wątpię żebyś nagrzał kaloryfery do 70 stopni :slight_smile: Jak już naprawdę chcesz to dokup jakiś wentylator…

no nie nagrzeje w pokoju do 70 stopni to nie o to chodzi karta przy otwartym oknie była chłodzona chłodniejszym powietrzem wiec łatwiej było ja ochłodzić a jak nagrzeje w pokoju to temperatura GPU wydaje mi sie ze jeszcze podskoczy

Złączono Posta : 30.09.2007 (Nie) 22:56

no i własnie dzis przy zamknietym oknie tem podkoczyła mi do 85 stopni i wszystko chodzi cacy to czyli tak ma być??jak dojdzie do 130stopni (ma wyskoczyć powiadomienie)to mam sie bać a tak to śmigać??

przeciez 130stopni GPU to sie sie chyba popali albo potopi tam

co robić??