Jaka moc zasilacza do sprzętu

Więc składam nowy komputer, mam jednak wątpliwości, co do doboru mocy zasilacza. Żeby nie przedłużać, podaję specyfikację:

i chcę to wszystko podpiąć do zasilacza BeQuiet StraightPower 450W. Wystarczy mi, czy lepiej kupić jakiś mocniejszy?

OCZ 500W powinien starczyć.

Czarna lista zasiłek.

Przede wszystkim ile masz kasy na komputer, złożyłeś słaby zestaw. Jaki budżet ? Jaki sklep ? Złożymy coś lepszego.

Dodatkowo :arrow: http://forum.idg.pl/zasilacze_i_obudowy-f108-mini_poradnik_wybor_zasilacza-t72902.html.

Dziękuję za chęć pomocy, Marcin0392 , ale jestem uparty i będę trwał przy tej konfiguracji :smiley: Budżet wynosi ok. 1800 zł, a i tak go przekraczam.

Cenna wskazówka i przydatny link, adam749. Zastąpię beQuiet Pentagramem SilentForce 500W. Jestem wdzięczny za pomoc.

taki syf za 1800zł ,

Kolego jak się nie znasz to bynajmniej zapytaj innych a nie bierzesz lamerskie części.

280+ 160+ 100+80+700+200 = ok .1,3k

Jakiś mega typ nabiera Ciebie na te odlotowe częsci i jeszcze przepłacasz.

To najbardziej dziadowska konfiguracja, jaką miałem okazję dzisiaj zobaczyć.

Gigabyte GA-EP45-DS3L

RAM Crucial Ballistix 2x1GB 800MHz

Radeon HD 4850

Pioneer DVR-215

Intel Core 2 Duo E8200/E7200 (zależy który się mieści w budżecie)

Samsung F1 640GB

Corsair 450VXEU

No i obudowa CM Elite modele od 330 do 334.

Słaba grafika, przepłacanie za procesor, wolny dysk w stosunku do podawanego przez Darth ReX. To w ogóle nie jest najlepszy zestaw. Zobacz na kompa złożonego wyżej i bierz takiego, ewentualnie Ramy zmieniłbym na Mushkiny

Muszę wziąć także pod uwagę koszty przesyłek (ok 180 zł) i obudowę (też 200 zł)

Co do proponowanej przez Ciebie płyty… Jest ona niewiele tańsza od tej, którą wybrałem, zaś ma mniejsze możliwości rozbudowy w przyszłości. Komputer, który składam ma wystarczyć na długo, zwłaszcza procesor i płyta główna. Karta graficzna i tak szybko się starzeje, więc jej wymiana jest nieunikniona. Zresztą nie będę tym komputerem symulował obiegu powietrza wokół skrzydła samolotu, tylko do użytku domowego (internet, filmy itp), sporadycznie do gier.

NNPlaya , jak chcesz komputer, który ci starczy na długo, to kup go za pół roku. Intel lada chwila zmienia platformę, a poza tym pamięci DDR2 jeszcze bardzo długo będą używane, poza tym są szybsze od DDR3.

I jakim cudem wyszło ci 180zł za przesyłkę?! :expressionless: Zamów jak najwięcej części np. w apollo, przyjdą ci jedną przesyłką, preszte zamów na allegro i przesyłka cię wyniesie może z 5 dych.