Jaką mogę wziąć kartę graficzną?

Witajcie!

Mam pewien problem. Chciałbym kupić sobie nową kartę graficzną, bo moja obecna (GeForce 6600) jest jak na dzisiejsze czasy dosyć słaba. W ogóle sie na tym nie znam. Jak już mówiłem jestem kompletnie zielony, więc proszę o szczegółowe porady. I od czego zależy czy karta na kompie działać będzie?

Mój sprzęt:

Windows XP Service Pack 2

Pentium 4 3.00GHz

3.01GHz 1,25 GB RAM

GeForce 6600

Aha, jeśli radzilibyście mi jakąś kartę to mnie zależy na GeForce’ach. Wiecie - gry;).

do tego proca nic lepszego bym nie kupował, ograniczy znacznie ich możliwości?

jaka płyta główna? jaki zasilacz (marka, moc) ?

Moja płyta główna:

MSI

MS-7143

Chipset: i915P/i915G

Gdzie sprawdzić moc zasilacza i firmę, bo na nim nie pisze.

Jak nic nie pisze to znaczy że to jest no-name do zmiany.

GF wcale nie sa najlepsze na dzisiejsze wymagania gier o ile chcesz na wysokiej rozdziałce i wysokich detalach to weź Radeona x1950 Pro świetnie wychodzi w testach GF słabo sobie radzą na takich parametrach lepiej wypadają tylko w grach typu Fear,Half-Life 2 i gier 2006rok i niżej. W nowych zdecydowanie lepiej wypada właśnie ten model radka który Ci polecam. opłacalny bo za 500zł dostaniesz wersje 512MB PowerColor chyba nawet taniej i jest lepsza od 8600GTS w nowych grach a tamten kosztuje ponad 600zł;]. I nie zwiedź się tym że niby jest stara bo za to potężna:]. jedyna wada Radeona to brak obsługi DirectX 10 co może mieć swoje konsekwencje w przyszłości może stąd ta różnica cen

za 600zł kupisz ATI3850 który bije za równo 8600gts-a jak i tego starawego radka - którego nie opłaca się kupować (jakiś czas temu wersję XT można było kupić za 650zł wtedy był to opłacalny zakup) ale po pojawieniu się serii 3xxx to karta przestała opłacalna.

Moim zdaniem bez sensu jest kupować za 500 zł Radeona x1950 Pro 512MB PowerColor lepiej dozbierać z 70-100 zł i brać Radeona HD3850 lub poczekać do lutego na GeForce 9600GT i go brać oczywiście jeśli będzie tak samo wydajny jak Radeon HD3850 lub będzie wydajniejszy.