Jaka może być maksymalna długość hasła dla archiwum 7-zip?

Czy jest ograniczenie co do długości hasła służącego do zaszyfrowania archiwum w programie 7-zip (AES-256) ? Czy mogą być wykorzystane wszystkie znaki (czyli też wysokie kody ANSI) ? A może np przy haśle składającym sie z ponad 5000 znaków mogą wystąpić problemy?

Nie pytajcie po co mi takie hasła, jestem paranoikiem i ciekawi mnie to. No i hasło składające sie z 30 tysięcy znaków może nie będzie do szybkiego złamania nawet dla komputerów przyszłości. A backupując jakieś ważne dane (np hasła, chociaż nie wiem czy pomimo dobrego szyfrowania powinno sie hasła trzymać na zewnątrz) na dyski sieciowe, np skydrive, sie szyfruje zazwyczaj te dane, dane nawet po usunięciu tam w ich kopiach zapasowych pozostaną zapewne i by za ileś lat za pomocą lepszych już komputerów nie złamali hasła, lepiej jest użyć dosyć mocnego tego hasła.

P.S. Coś nie bardzo da sie z takimi długimi hasłami… w pewnym momencie staje na początku i można czekać i czekać pół godziny i nic sie nie dzieje… Może u mnie coś jest nie tak…

Hasło 1000 znakowe zadziałało ale czy szyfrowanie 1000 znakowym hasłem nie spowoduje błędów nie wiadomo. Pakowałem w trybie szybkim. Spakowałem plik 128 kilobajtowy - na początku jest 101% stopnia kompresji (taka informacja jest podczas pakowania) i stoi pasek przez dłuższy czas a później już leci… dla tego małego pliku tylko mignie. Większe pliki np 80MB mają 9% stopnia kompresji na starcie i później też dalej tyle.