Jaka mysz do 200zł?

(Boro 97) #1

Witam!

Od niedawna zastanawiam się nad kupnem nowej myszki do gry,

jako że do tej pory używałem myszki za 30zł z supermarketu

chciałbym zainwestować w coś lepszego tak jak w temacie, do 200 zł.

Zastanawiałem się nad Logitechem G500, mx158 i gigabyte mx8000, a także

Deadadderem (3500dpi) ale ma dużo negatywnych opinii,

a nie chciałbym po miesiącu oddawać myszy do serwisu :?

Wolałbym myszkę po kablu, najlepiej jakaś małą ale wspomniany mx158 i G500 też pasuje.

Nie musi mieć jakiegoś wielkiego dpi, chciałbym aby miała co najmniej 3-4 przyciski,gram najczęściej w cod-a i battlefielda.

Proszę o propozycje którą wybrać, ew. jaką inną,

Z góry dzięki.

(Kamilstorcz) #2

Siema, co do Deathadder, to bardzo dobra mysz używam jej od dwóch lat i ani jednego problemu. Najlepszym rozwiązanie wydaje mi się, że jednak będzie Logitech G500.

(kamil_w) #3

http://www.dobreprogramy.pl/NRN/Mobilno ... 26856.html

(Gryitpitd) #4

Moim zdaniem nie warto przepłacać za firmę :slight_smile: No chyba że lubisz komercyjne rzeczy i lubisz zaszpanować :slight_smile:

Ja polecam firmę A4tech, mam mysz A4tech x750 Snake (koszt około 70zł) i jestem zadowolony, dobrze się nią gra nawet w FPS'y , możliwość zmiany jej rozdzielczości (DPI) szybko i łatwo, wystarczy kliknąć na przycisk na niej. Według mnie jest to dobra firma gdyż:

1. Produkty są dobrej jakości (nie jest to chińska zabawka za 5zł)

2. Produkty są tańsze niż innych firm (tych komercyjnych typu Razer, Logitech itp)

(Boro 97) #5

Właśnie też najbardziej podoba mi się ta G500, o orochi jeszcze poczytam, a z tych A4tech-ów, którą polecasz?

bo chciałbym żeby posłużyła kilka lat :9

(Kamilstorcz) #6

Ja polecił bym ci A4Tech x748 3200DPI +X7-200MP. Posiada: Przycisk którym możemy zmniejszyć lub zwiększyć dpi bez instalowania jakichkolwiek sterowników. Jeszcze jedną ważna rzeczą o jakiej można wspomnieć są specjalnie zaprojektowane odważniki dostosowujące wagę myszki do potrzeb graczy. Kolejną mysz która mógłbym polecić jest Razer Abyssus jest to produkt wysokiej jakości o czułości 3500 dpi. Jedyną wadą jest to, że posiada tylko 2 przyciski.

(Boro 97) #7

Jak widziałem A4tech ma dość dużą oferte, widziałem jeszcze x747 też podobno dość dobra, a z tym abyssusem to faktycznie troche mało przycisków i nie wiem czy kształt będzie mi odpowiadał.

(Kamilstorcz) #8

Co do A4TECH x74, dobry sprzęt typowo dla graczy, martwi mnie jedno czytając opisy na internecie zauważyłem, że sprzęt nie ma zgodności z systemem Windows7.

(Gryitpitd) #9

Ja mam windows 7 x64 i nie mam żadnych problemów z myszą :slight_smile:

(Boro 97) #10

to i tak bez większej różnicy, bo i tak korzystam z XP xp

Co do G500 to kolega mi odradził, powiedział, że coś za łatwo się u niego przyciski boczne wciskają,

za to w internecie dużo ludzi poleca DA, choć jest też dużo informacji o tych wszelkich 2-klikach itp., ma też dość mało przycisków, wie ktoś gdzie ma te do zmiany dpi? pod spodem?

(Kamilstorcz) #11

DA chodzi ci o Deathadder'a ? Jeżeli o niego chodzi to na spodzie jest mały przycisk ale to chyba jest reset myszki z tego co wiem, ale mogę się mylić.

(trubul.as999) #12

A może Steelseries Xai? Co prawda kosztuje 220zł, ale testowałem ją u kolegi i muszę przyznać, że jest znakomita i już zbieram kasę na nią :slight_smile: 4 przyciski dodatkowe (2 po lewej, 2 po prawej), świetne ślizgacze, oczywiście zmiana DPI w locie, maksymalne DPI chyba 5000. Oprogramowanie też bardzo dobre, nawet jakieś opcje poprawiające celowanie czy jakoś tak :-o

Kolega wcześniej miał A4Techa X748 i mówi, że nie ma porównania.

(Kamilstorcz) #13

Z tego co widzę mysz bardzo dobra. Na spodzie 3 teflonowe ślizgacze, co oznacza, że starczą na bardzo długi okres użytkowania.

(kamil_w) #14

Problem dwukliku może wystąpić obecnie w każdej myszce - bez względu na firmę, czy półkę cenową. Sam wielokrotnie miałem z tym do czynienia (Logitech VX Nano, Logitech M705 Marathon, Microsoft Bluetooth Notebook Mouse 5000, Razer DeathAdder). Jest to spowodowane tym, że styki montowane do myszek to chińskie dziadostwo. ;/

Doświadczenie gwarancyjno - serwisowe:

Najlepsze doświadczenia mam z serwisem Logitecha. Przykład:

Pierwsza mysz, w której przycisk zaczął szwankować - VX Nano. Zgłosiłem problem, poproszono mnie o zdjęcie myszki z widocznymi numerami seryjnymi, wysłałem je im pocztą, przyjęli do wiadomości i poinformowali mnie, że już do mnie jedzie nowa taka sam myszka. Po okresie gwarancyjnym w nowej myszce pojawił się ten sam problem, ale wykorzystałem styk ze starej myszki i przelutowałem go na własną rękę do nowszego modelu.

Opcja druga - również VX Nano. Problem zgłosiłem (od razu załączyłem zdjęcia). Na drugi dzień skontaktowano się ze mną i przekazano mi informację, że niestety myszek tych już nie robią i nie mają ich na stanie w magazynie serwisowym, ale podali mi listę innych modeli, z których mogłem wybrać sobie jeden i ten mi przysłali. (wybrałem M705 Marathon). Poinformowano mnie ponadto, że jeśli żadna z myszek mi nie odpowiada mogę skontaktować się z ich autoryzowanym serwisem w Polsce i po rozmowie z nimi wysłać do nich myszkę na ich koszt w celu naprawy.

Tak więc Logitech ma gest i w razie problemów przysyła nowe myszki zamiast brać nasz egzemplarz i go naprawiać (choć takie rozwiązanie też jest możliwe).

Biorąc pod uwagę powyższe zostaję wiernym użytkownikiem myszek Logitecha i właśnie myszki tej firmy mogę z czystym sercem polecić.

(Boro 97) #15

Tak, chodziło mi o deathaddera.

No właśnie do A4tech-a nie mam takiego zaufania do np. Logitecha, bo na pewno ma mniejsze doświadczenie,

a co myślicie o

http://www.yooki.pl/index.php?p4405,wyp ... den-attack ma trochę mało przycisków, albo o tej cyber snipa na Avago9500 chyba tak jak G500 i gigabyte?

http://www.yooki.pl/index.php?p2709,mys ... r-5000-dpi

(Kamilstorcz) #16

Porównując te dwa linki, można stwierdzić ze myszki są na podobnym poziomie, ze strony steelseries to jedne z lepszych myszek.