Jaka nagrywarka CD/DVD ATA?

Witam.

Zamierzam kupić nową nagrywarkę CD/DVD do mojego komputera (sprzęt w podpisie). Zależy mi przede wszystkim na tym, żeby nagrywarka dawała możliwość wypalania CD z prędkością 8x (moja obecna pozwala tylko 16x i szybciej). Poza tym, wiadomo - dobra jakość, niezawodność. Będę używał głównie do nagrywania Audio-CD, więc zależy mi na małej ilości błędów w zapisie. Cena - im mniej tym lepiej. Proszę o doradzenie konkretnych modeli.

Pozdrawiam

Najtańsze i w miarę przyzwoite napędy to LG

Każda nagrywarka umożliwia zapis z niskimi prędkościami. :smiley:

Wystarczy tylko przez nagraniem płytki w programie powiedzmy Nero ustawić żądaną prędkość nagrywania np 1x ( najlepiej zrobić to przed włożeniem

czystej płytki do napędu ) oraz dodatkowo zaznaczyc opcje weryfikacji nagranego materiału.

Pozdarwiam :wink:

Takie rzeczy to ja wiem. I właśnie w mojej nagrywarce (LG) są do wyboru tylko prędkości od 16x wzwyż.

Poprzednio miałem inną nagrywarkę LG typu Combo - tam z kolei na wypalanych audio-cd pojawiały się trzaski…

Chciałbym kupić nagrywarkę o klasę lepszą, z przedziału 100-200zł. Może Plextor?

Nie znam nagrywarek Plextora ale słyszalem o nim sporo pozywtywnych opinii :slight_smile: