Jaką nagrywarkę DVD kupić?

Nagrywarkę mam zamiar kupić na Allegro (ewentualnie jakiś sklep), tak do 120 zł, może ciut więcej. Już wiem, że Liteony są raczej kiepskie. Ludzie polecają Pioneery, Benq, Plextory. Możecie podawać modele albo firmy. Pozdro :mrgreen:

LG GSA-4167B lub coś nowszego np. GSA-H12N

Aha no tak najłatwiej na allegro, ale taniej cię wyjdzie jak w necie znajdziesz taki model jaki ci pasuje i skoczysz do komputerowych w swoim mieście i popytasz się o ceny i będzie o przesyłkę taniej i w dodatku gwarancje masz w sklepie i nie będziesz musiał sobie w razie awarii jej odsyłać.

Ja mam: BENQ DVD DC DW1670 (DVD+R9:8x, DVD-R9:4x, DVD+RW:16x/8x, DVD-RW:16x/6x, DVD-RAM:5x, DVD-ROM:16x, CD:40x/24x/40x DVD+RW/DVD-RW/DVD-RAM)

Dokładnie :slight_smile: Ja tak zrobiłem 3 tygodnie temu i jestem bardzo zadowolony - zaoszczędziłem na przesyłce bo nagrywarka kosztowała dokładnie tyle samo co na aukcji. Mam gwarancję producenta ale obsługa następuje za pośrednictwem sklepu więc zanoszę do nich sprzęt a całą resztą zajmują się już oni-także żadnych kosztów przesyłek, ubezpieczeń itp.

A co posiadam: Samsung SH-S182M w cenie 130zł

Nagrywarka obsługuje wszystkie CD i DVD (zapis i odczyt) w tym również DVD-RAM (zapis i odczyt) oraz DVD-ROM (odczyt). Jest LightScribe i możliwość nagrywania na płytkach Double Layer - po prostu ideał :slight_smile: Nic więcej nie trzeba.

Strona produktu: http://www.samsung.com/pl/products/cddv … _s182m.asp

Bardzo podoba mi się Samsung SH-S182M. Są jeszcze jakieś propozycje??

Na dzien dzisiejszy sa godne polecenia

LG DVD+/-RW GSA-H22N

Nec DVD+/-RW AD-7173A LabelFlash

ceny 120-140zl

  1. http://www.proline.pl/shop.php?g=Nagryw … p%EAdy+DVD

  2. http://www.arest.pl/index.php?inc=cennik&katid=11

  3. http://sklep.komputerowy.pl/categories/ … 3_225.html

Forum: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … highlight=

Nie polecam nagrywarek Nec jeśli ważna jest dla Ciebie możliwość wypalania obrazków na płycie. Jedyny powód - płytki do LabelFlash są niemal dwukrotnie droższe od płytek do LightScribe :slight_smile: Owszem, płytka LF ma zwiększoną żywotność ponieważ posiada warstwę ochronną na stronie z wypalonym obrazkiem - czego nie mają płyty LS - ale jeśli mam kupować jedną płytę DVD za 8zł to raczej wolę zastanowić się przed zakupem…

Płytki LabelFlash nie są kompatybilne z nagrywarkami LightScribe i vice versa - nagrywarką z LabelFlash nie wypalisz obrazka na płycie LightScribe.

Co więcej, LabelFlash posiadają tylko nagrywarki Nec a więc płytki są produkowane tylko dla nich - monopol, czyli rzecz zła.

ja mam LG GSA-H10N koszt OK. 150Zeta