Jaka najlepsza karta graficzna

(Marpel) #1

Witam! !!

Jaka najlepsza karta graficzna do gier może być w mojej płycie głównej Gigabyte 8IPE1000P-G.

(system) #2

AGP, czyli najmocniejsza teoretycznie to x1950XT radeon od ATI. :smiley: ale nie opłaca się do twojego sprzętu, nie drogo to 7300GT, 7600GS ddr3, 6800GT ewentualnie 6800gs ddr3.

(Goodprogram) #3

a mam pytanie troche związane z tematem, więc czy opłaca się kupić w miare dobrą karte(7300gt) czy lepiej kupić płyte główną pod pci??

(system) #4

to zależy jaki masz budżet bo zmiana płyty wiąże się ze zmianą procesora, pamięci czasem i zasilacza. oraz karty graficznej pod pci-e.

(Goodprogram) #5

każdego procesora??

(system) #6

a jaki masz procesor ?? jaki socket ?? były płytki pod socket 754 i 939 które miały agp i ddr1 oraz pci-e ddr1 różne kombinacje.

(Goodprogram) #7

dam screena żebym nie musiał tak dużo pisać :smiley: klik

(system) #8

sprzęt nie jest taki zły socket 754, można podkręcić do 2,3ghz i kupić dobrą kartę graficzną i jeszcze podziałać (7300GT zalman ddr3 od galaxy może być).

(Goodprogram) #9

no tak, tylko że ja nie umiem(nigdy nie próbowałem) podkręcać;/

(Michal Kolatek) #10

Am2.

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=177

zmień zasilacz, ale ta płyta ma słabą sekcję przy kręceniu może się zagrzać.

Proc jaki? Zasilacz? Ile masz ramu?

(system) #11

nie widziałem takiego wynalazku am2, nforce 3 (sugerowałem się chipsetem) - pewnie to jakiś totalny badziew. rozumiem że płytka ma socket am2, agp i ddr1...

(Goodprogram) #12

ma chyba ddr2

(Michal Kolatek) #13

Na pewno przecież proce K8 maja zintegrowany kontroler pamięci w procu.

Słaba sekcja zasilania cpu, grzeje się nawet z kręconym Sempronem.

Recenzja użytkownika

http://www.egielda.com.pl/forum/index.p ... topic=8390

(system) #14

tak masz rację, sprawdziłem. cuż do tego zestawu najlepiej wziąść 7600gs ddr3 zalman, pokdręcić procka i takie gry jak stalker lost planet będą śmigać.

Złączono Posta : 27.08.2007 (Pon) 18:09

na socketach 754 procki też miały, ddr1.

(Goodprogram) #15

oki, dzięki za odpowiedzi 8)

Złączono Posta : 27.08.2007 (Pon) 18:22

przecież ta karta jest pod pci :?

(Michal Kolatek) #16

754 też K8, AMD64.

Są też na AGP.

(Wieslaw Socha) #17

Są też pod AGP

(Mariosti*) #18

Są wersje pod AGP, a ponieważ ma ddr2 i am2 procesor, to wymień płytę główną i karte graficzną (za stare też coś dorwiesz i wyjdzie ci podobnie do samego kupna nowej grafiki na agp). Ale powiedz też jaki masz budżet na modernizacje komputera to będzie można pomóc ci coś wybrać.

(Prywatnyof) #19

stalker nie ma dużych wymagań :stuck_out_tongue: chodził nawet na moim "starym" sprzęcie

(Kamyks1) #20

Jasne...na moim 8600 GE nie idzie na MAX. na 1280x1024.