Jaka najlepsza nawigacj gps?

(klonmarcin) #1

witam,

jak jest najlepsza nawigacja gps?

chodzi mi o jak najbardziej dokładne pokrycie mapą małych miejscowości

czy lepiej kupić całe urządzenie razem z mapą czy palmtop + mapa?

co byście mi polecili? jakie urządzenia i mapy?

bardzo mi zależy na dokładności pokrycia małych miejscowości, szybkości działania

najlepiej aby była zewnętrzna antena i nawigacja głosowa,

bardzo proszę o pomoc :slight_smile:

(Zbych ) #2

Obecnie na rynku najlepszą nawigacją nawet w polsce i jeżeli chodzi o wioski i wiochy(4 domy na krzyż) jest tomtom i jeżeli to ma służyć jedynie jako nawigacja to polecam własnie urządzenie/nawigator tomtom, najnowsze tomtomy posiadają zainstalowaną wersje aplikacji navcore 8 i posiadają mapy w wersji 8.05 gdzie pokrycie polskich dróg jest 99% i to dokładnie 99% gdyż znajdują się tam nawet nieutwardzone drogi przez pola czy przez lasy. Pozatym urzadzenia tomtom nie potrzebują zewnerznej anteny gdyż posiadają bardzo dobrą antene wewnetrzną aczkolwiek można dokupić i podłączyć zewnetrzną. Obecnie chyba wszystkie nawigacje są głosowe aczkolwiek droższe modele tomtom-a posiadają funkcje przyjmowania i wykonywania komend głosowych (sterowanie nawigacją głosem) ale narazie tylko w języku angielskim.

(klonmarcin) #3

a jak jest z aktualizacjami mapy, jak to wygląda i czy jest taka możliwość ??

a jaki konkretnie model możesz mi polecić ??

(Zbych ) #4

To już sam musisz zdecydować co kupić a w zasadzie ile będziesz mógł wydać na urządzenie kasy , kupując nowe urządzenie otrzymujesz gwarancje aktualizacji map , obecnie tomtom posiada bardzo wiele opcji aktualizacji map w zależności jaka opcje zaznaczysz do aktualizacji (od aktualizacji producenta jak również poprawki wprowadzane i udostępniane przez użytkowników jaki i własne poprawki nanoszone bezposrednio na mape podczas nawigowania tj. nanoszenie radarów i kontroli drogowych w miejscach w których się dopiero pojawiły czy zmiany kierukowości drogi , nanoszenia powstałych ograniczeń itd.)

http://www.tomtom.com/?Lid=9&selector=true