Jaka najlepsza nawigacja GPS do samochodu do 1000 zł?

Witam.

Tak, jak w temacie, jak najlepsza nawigacja GPS do 1000 zł lub jaką wy polecalibyście?

Co myślicie o tej: http://www.euro.com.pl/nawigacja-samoch … -5-0.bhtml ?

Jaką sami macie i polecacie z własnego doświadczenie?

Z góry dzięki za rady.

Pozdrawiam.

Ja polecam Ci takiego tomtoma:

http://www.ceneo.pl/326970

Tani, i ma wszystko co potrzeba.

Ta nokia posiada troche stare mapy Auto Mapy , obecnie dostepne są już oficjalne wersje 5.3 a za kilka dni będą wersje 5.5 , za tą kase to raczej polecałbym nawigatory tomtoma , ja posiadam PDA (palmtop) na którym zainstalowane mam mapy TomTom i mapy Auto Mapa , poruszając się po Polsce czasem używam albo jednej albo drugiej (jak na jednej nie ma szczegółowego adresu to na drugiej jest i odwrotnie) z tym że Auto Mapa z mapą Europy przynajmniej w wersji 5.3 nie nadaje się na długie trasy poza polske dlatego że bardzo długo wyznacza na nowo trase w przypadku zjechania z trasy (parkingi , stacje benzynowe itp.) natomiast tomtom posiada dokładniejsze mapy łacznie ze zjazdami na stacje benzynowe czy parkingi przy autostradach i drogach tzw. “ekspresowych” więc jak sie zjedzie zatankować to nie musi robić korekty i planować trasy na nowo a i tak w razie pomyłki to wyznaczenie nowej trasy w tomtom jest błyskawiczne. Obie nawigacje posiadają polskie menu jak i polskie komendy głosowe.

Zbych1 - jaki dokładnie model nawigacji TomTom byś polecił? Żeby była, jak najbardziej dokładna, co do dużych i tych małych miast.

Akurat model “nawigatora” tomtom nie gra żadnej roli , ważna jest tylko wersja mapy , najnowsze mapy tomtoma to wersja 8.25 i pasują one do wszystkich nawigatorów tomtom i tych tańszych i bardzo drogich , te najtańsze około 400zł posiadają ekran 3,5 cala i podstawowe funkcje do nawigacji , droższe modele posiadają więcej funkcji i ekrany 4,3 cala np. możliwość sparowania z telefonem i używania jako urządzenie głośnomówiące , adresy podawane głosem (nie wiem czy działa już w języku polskim) aktualizacja trasy na bieżąco typu korki czy zamknięcie drogi (usługa płatna dodatkowo) i innego typu mało istotne usprawniania czasem wogóle nie wykożystywane a znacznie podnoszące cene urządzenia. Kupując tomtoma nawet ze starszymy mapami bedziesz miał 30 dni czasu na darmową aktualizacje map do najnowszej wersji , ważne przy zakupie jest aby tomtom był “surowy” czyli nie był np. z wystawy lub już uruchomiony wcześniej przez obsługe sklepu , dlatego że te 30 dni na aktualizacje do najnowszych map jest ważne od pierwszego uruchomienia urządzenia , podczas pierwszego uruchomienia zostaje zainstalowana aplikacja tomtom navcore 8.

Kurcze. Napisałeś mi sporo ciekawych rzeczy. Dlatego wolałem napisać i popytać, jak kupić w ciemno. A najnowsze mapy ściąga się poprzez kabel usb? Pytam o te 30 dni darmowej aktualizacji.

Aktualizacje nawigatora tomtom wykonuje się przez kabel usb kożystając z programu tomtom home dostępnego na płycie dostarczonej w opakowaniu wraz z nawigatorem lub można ją pobrać ze strony “tomtoma” http://www.tomtom.com

Hm. Może ktoś jeszcze polecił by jakiś konkretny model navigacji? Najlepiej taką, którą ktoś sam przetestował.

No w wyborze nawigacji głównie chodzi o dokłdność map i tu raczej nie ma wyboru , liderem na rynku europejskim jest tomtom lub nawigacja oparta o auto mape , z tym że auto mapa jest bardziej rozwinięta i posiada bardzo dużo opcji mniej lub więcej przydatnych np. tzw.“komputer” który wszystko zapisuje (tzn. postoje , minimalne, maksymalne i średnią prędkości i wiele innych informacji w tym również może zapisywać ślad przebytej trasy , opcja bardzo przydatna np. w lesie podczas zbierania grzybów) i teraz głównie przy auto mapie chodzi o urządzenie na którym ta mapa będzie zainstalowana , i czy to będzie urządzenie z “biedronki” za 200zł czy markowe urządzenie znanych firm za około 1000zł ta auto mapa będzie działać dokładnie tak samo jak i na gorszym urządzeniu tak i na tym drogim, kwestia tylko jak długo będzie bezawaryjnie sprawowało się urzadzenie z “biedronki”? , no a jeżeli chodzi o produkty tomtoma to jest to bardzo prosta i nieskomplikowana nawigacja pozwalająca w kilku ruchach nawet w czasie jazdy wybrać żądany adres “laikowy” który ma styczność z czymś takim pierwszy raz . Wybrałeś troche zły okres na zakup nawigacji dlatego że euro stoi dość wysoko i urządzenia znacznie podrożały a nawigacje tomtom nawet dość znacznie , modele z wyzszej półki cenowej w tej chwili są nawet o 500zł droższe jak w tamtym roku. Jeżeli potrzebujesz nawigacje tylko na polske to proponuje zakup urządzenia np firmy mio czy sony z auto mapą , jeżeli do jazdy po europie “zachodniej” to tomtoma. Urządzenia tomtoma są urządzeniami solidnymi i w bardzo małym procencie ulegają awarii.

Mi sie wydaje ze do 1000zł jezeli jezdzisz w szczegolnosci po polsce to Nokia 500! Moj brat ją ma i jest doskonała wszystkie drogi sa!