Jaką niedrogą płytę główną polecacie?

Na dniach moja stara płyta główna dokonała swojego żywota:( i teraz muszę kupić nową. Nie mam na to wielu funduszy i przyznam,że kupno nowej płyty to dla mnie duży nieplanowany wydatek, więc szukam czegoś naprawdę taniego.Oglądałam na allegro różne płyty z procesorami i zauważyłam,że mają one zintegrowane karty sieciowe czy graficzne,a ja chciałam przełożyć elementy ze starego kompa mimo,że nie są jakieś super.Graczem nie jestem, więc nie potrzeba mi super sprzętu. Czy do takiej zintegrowanej płyty można osobno podłączać grafike itd? Ogólnie co mi polecacie? będę b.wdzięczna za rady. Nie chcę kupić bubla,który padnie mi np. po miesiącu korzystania.

Ściągnij program everest, napisz co dokładnie masz w środku. Nie wiadomo pod co ta płyta.

ojj teraz z tym będzie mały problem bo komputer jest w naprawie,ale jeśli dobrze pamiętam to grafika Geforce 2, muzyka Sound Blaster Audigy ,sieciówki nie pamiętam niestety.

A ciekawe co nam to mówi. Podaj model procesora DOKŁADNY oraz płyty głównej

Ja potrzebuje nową płytę razem z procesorem!więc nie wiem po co info o starej skoro jest bezużyteczna.Wiem,że był to Asus nie pamiętam numeru. A procesor Athlon 1.3Gh jakoś tak

Musimy wiedzieć jaka stara płyta główna, ponieważ nie wiemy pod jakie pamięci była tamta płyta. Jak widać jest to stary sprzęt więc nie będzie łatwo. Jakie gniazdo ma ten procek?

Sprawdziłam na rysunkach- gniazdo Socket A -ale procek też jest do zmiany bo ma wyłamane nóżki.Dlatego pytam o płyte z procesorem.Co do pamięci Ram to mam od znajomego DDR więc nie musiałabym kupować

http://allegro.pl/asus-p5sd1-p4-3-0-ghz-12-miesiecy-gwarancji-i1309995273.html proszę :smiley:

Płyta z prockiem dość tania i nawet dobra 8)

W specyfikacji pisze że DDR więc nie powinno być problemów :smiley:

Tylko jest jeden haczyk. Aby pamięć działała musisz mieć dwie kości pamięci RAM DIMM DDR więc np. 2x256MB lub 2x512MB lub2x1GB :smiley:

Tylko jeszcze jaką masz grafę bo tam jest jedno PCI-E 16x i 3 PCI

z tego co pamiętam to grafika Geforce 2 Zobaczyłam na obrazku,że to chyba PCI czyli by pasowała! A czy inne takie jak muzyka i sieć mają takie standardowe wejścia?

Ah i jeszcze jedno-czemu musiałyby być 2 kości ramu?

Dodane 20.11.2010 (So) 15:40

Jeśli płyta ma zintegrowaną kartę muzyczną a np. moja osobna byłaby lepsza- czy mogę ją zamontować? Nie będzie to jakoś kolidowało ?

1.Tak przeważnie karty muzyczne i sieciowa mają wejścia PCI

2.Muszą być dwie ponieważ jest to tak zwany DUAL-Channel

3.Zintegrowaną karte muzyczną możesz bez problemu wyłączyć w biosie. Czyli podczas uruchamiania kompa Naciskasz DEL lub F2 zależnie od płyty głównej i jesteś w biosie. Podstawowa znajomoś ang. i jest ok

Ta karta ma zintegrowaną karte sieciową i muzyczną więc powinno być ok tylko zauważ iż ta płyta obsługuje tylko pamięci 400MHz

A tak przy okazji nie wiem czy sama dałabyś radę wymienić tą płytę

I jeszcze fajna aukcja http://allegro.pl/asus-a7n8x-athlon-xp- … 30451.html

Dzięki Bull64 , za namiary! Myślę,że z wymianą nie będzie problemu,kiedyś asystowałam przy takiej ‘operacji’, także jeśli procek jest już zamontowany to spoko.

Jeśli znajdziesz lub inni chętni! jeszcze jakąś ciekawą np.taką,która nie będzie miała specjalnych wymagań co do rodzaju Ram-u to dajcie znać!

Spytaj Się swojego znajomego jakie parametry ma ta kość RAM. Praktycznie wszystkie płyty mają jakieś wymagania co do pamięci Ram, więc ze znalezieniem płyty na chybił-trafił będzie ciężko no chyba że chcesz się potem denerwować ze zwrotem u sprzedawcy. Ostatecznie Kup pamieć RAM która będzie pasowała do wymagań płyty :smiley: Skontaktuj się ze znajomym na jakiej częstotliwości pracuje ta pamięć i daj znać ma forum :smiley:

aaa bo ja myślałam,że jak jest slot DDR to każdy DDR będzie pasować :stuck_out_tongue: Znajomy mówi,że jest zielony i nie wie nic o częstotliwości. Na kości jest napisane 512mb UNB PC3200 AM1może to coś pomoże…

Tak ta jego pamiec dziala jako DDR 400

Czyli wszystko ok. Jest to pamięć DDR 400 MHz DIMM.

Czyli będzie pasować do tej płyty http://allegro.pl/asus-p5sd1-p4-3-0-ghz-12-miesiecy-gwarancji-i1309995273.html

Jest to taka jakby okazja tylko że do końca aukcji 11 godzin. Musisz się zdecydować ta czy szukać innej. Podaj próg cenowy w jakim musi zmieścić ta płyta :smiley:

Edit:

Musisz zdecydować. Według mnie bardzo się opłaca i tylko 125 zł+przesyłka pobraniowa 18 zł. Według mnie ZAMAWIAJ :smiley:

Zapisałam sobie sprzedawce,bo fachowiec od komputera stwierdził,że płyta jest uszkodzona na 90% i jeszcze się łudzę,że może to ‘tylko’ procesor. A ten bym zabrała owemu znajomemu od ramu :smiley: ALE wole już wiedzieć za czym się rozejrzeć bo jak powie,że niestety płyta ma game over (a tak pewnie się stanie) to od razu zamawiam.

Aha to narazie czekamy :smiley:

Tak sobie przemyślałam,że chyba jednak zdecyduje się na tego Asusa A7N8X bo ten dual channel Ram nie bardzo mi odpowiada,że muszą być 2 kości Ramu…

Autor i jak tam? Co zdecydowałaś?

Nie rozumiem, dlaczego muszą być dwie kości ramu, aby komp działał? Skąd to wziąłeś Bull64?

Jedna starczy, skąd ta teoria o dwóch kościach?

Jak jeszcze nic nie kupiłeś to kup lepiej to

http://allegro.pl/winfast-c51pvm06n2-am … 22204.html

Proc mniej się grzeje i pobiera od P4, wydajnościowo nie raz go przebija, zintegrowany 6150 pozwoli pograć w starsze gry, jest dużo wydajniejszy od GF2, do zestawu z P4 musiał byś jeszcze grafikę kupić na PCI-E.