Jaka obudowa? { Mini Tower }

Ta Obudowa jest Super! !!

Taki mały offtopic:

IMHO układ PFC (Power Factor Correction) odpowiada raczej za stabilnośc napięć jakie podaje zasilacz na poszczególne obwody. Regulacja obrotów wentylatorów to zupełnie inna bajka. Co nie zmienia oczywiście faktu że zasilacz z PFC jest lepszy od tego bez PFC - tu masz zbsolutną rację :slight_smile: PZDR

Niekoniecznie niektóre modemy neo wymagają karty sieciowej.

Np.

SpeedTouch 510 Thomsona

ws i co wybrałeś …

!!O!!O!!O!!

Ale sprzęcik fajny, szkoda że nie dla mnie

Obudowa STEP207 Midi Tower Srebrna z cichutkim coolerkiem -------------------------------------- 174,00

Płyta AsusP4P800-X, 865PE, DualDDR400, Sata, Lan, Atx -------------------------------------------- 305,00

Grafika Shapphire Radeon 9550 Atlantis 128MB DDR TV&DVI ---------------------------------------- 262,00

Pamięć TwinMos DDR 512MB PC-400, CL 2.5 ------------------------------------------------------------ 270,00

HDD Seagate Baracuda 7200, 80 GB, SATA/150 -------------------------------------------------------- 272,50

Nagrywarka Lite-On 16/8/24, 2,4 DL Retail -------------------------------------------------------------- 285,50

FDD 3,5’’ 1,44MB Strebrny ------------------------------------------------------------------------------------ 25,50

Procesor P4 2,4 GHz Prescot ------------------------------------------------------------------------------- 500,00

Klawiatura+mysz A4TECH KB-1527 bezprzewodowe, optyczna z ładowarką w nadajniku ---- 172,00

Philips Monitor 17’’ LCD 170B5CS, srebrny, multimedialny ------------------------------------------ 1496,50

Razem:--------------------------------------------------------------------------------------------------------- 3763,00 (bez LCD = 2266PLN)

Pięknie wygląda (zwłaszcza na nowiutkim biurku) i bardzo cicho pracuje, tylko DVD po włażeniu płyty straszne szumi ale najwyżej przez 15 sekund, potem już normalnie. Dźwięk na razie przez głośniczki monitora, ale bardzo przyzwoicie słychać muzę i filmy. Nie wiem jak osiągi bo nawet wszystkich sterowników jeszcze nie zainstalowałem. Mam problem z klawiaturą bo nie działa i nie wiem czemu. W weekend pewnie trochę przy nim posiedzę.

Jak uważacie, czy za tą kasę (2266PLN) warto było go kupić??

Obudowa - super, sam używam. Wybrałeś 300 czy 350W.

Płyta - bardzo dobra - Asus jest najlepszy …

Grafika - może być nie jest może jakaś rewelacyjna, ale na początek spokojnie może być.

Pamięć Ram - TwinMos nie jest najgorszy. Ale sporo z nimi jest problemów.

Dlatego lepsze są Kingstony.

Dysk - Segaty są dość kiepskie. Wolał bym już Maxtora.

Nagrywarka - To zależy kto co lubi. Ja bym wolał dołyżyć 30 zł. i mieć super firmowy napęd - Toshiba to zawsze coś.

Procesor - Prescotty są bardzo dobre choć mają jeden ale to malutki minut ( tzn. nie wina procka ) tylko strasznie głośny wentyl. Ale wtedy Zalman i mozna kręcić i kręcić …

Jakie masz temperaturę procka ??

Jeśli masz niską to spokojnie możesz spróbowac go podkręcić do 3.0 GHz i wtedy bedzie chodziło jeszcze lepiej.

A co do procka - płyty głównej - są podzielone zdania.

Ja np. posłuchałem się i nie żałuję kupiłem prescotta na 775, bo 478 nie za bardzo. Niby do 478 jest tańsze chłodzenie. Ale słyszałem, że lepszy jest 775.

Myślę że komputer jest nie do zdarcia dla osoby, która go będzie używała. To jest przerażające ale najpierw potrzebny będzie kurs klikania bo sobie w ikonkę nie może trafić i mówi że ‘strzełka’ idzie nie tam gdzie ona chce (działa perfekt jak dla mnie).

Obudowa 300W bo akurat srebrnych 350-tek nie mieli a przekładanie itd to za dużo roboty a te z już cała ta akcja kupna się przeciągała. Nie będzie grane na kompie więc nie przegrzeje się.

Ewentualne problemy pamięci czy innych rzeczy to nie jest wielki problem, w końcu wszystko jest na gwarancji.

Dysk należy do cichych więc ma duży +, nie będzie bardzo eksploatowany więc jak nic mu nie będzie przez czas gwarancji to już pewnie do siego będzie.

Nagrywarka chyba jest ok, nie wiecz czy akurat toshiba za 30zl więcej byłaby lepsza, pewnie lubisz tą markę.

Wentylatora na procku jak na razie nie da się usłyszeć przez zamkniętą obudowę. Najbardziej słychać wentylator zasilacza i to tylko kiedy się tam ucho przyłoży, siedząc przy biurku miałem wrażenie że komputer nie chodzi - tak jest cichutko.

Nie wiem nic na temat temperatur bo jak już wspomniałem - nawet nie wszystkie drivery wgrałem i zero oprogramowania. Ale procka nie będę podkręcał bo w tym przypadku to jest bez sensu.

Jedyny mankament jak już wspomniałem to niedzialająca klawiatura: http://www.forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?p=116470#116470

To posprawdzaj.

Do temperatury procka i płyty masz program na płycie od płyty głównej nazywa się Probe V2.23.01

A jeśli będziesz chciał akurat zrobić update windowsa, to tez musisz zainstalować jeden programik z płyty od płyty głównej bo inaczej nie da rady.

A co do klawiatury to strasznie głupi teraz jest kupować pod ps2.

Lepiej kupowac pod usb.

A nie masz sterowników. Przecierz płytka powinna być w pudełku.

Ona nie wymaga sterowników, to klawiatura standardowa.

Są tylko oprogramowane specjalne klawisze.

Róznicy nie widzę czy PS2 czy USB jeśli tylko działa.

Tak sobie czytam ten temat i bawi mnie strasznie tak mocno i wyraźnie widoczna ogromna różnica w podejściu jakie macie do sprzętu. Np ws kupiłeś kompa, z tego co piszesz do zastosowań typowo biurowo/internetowo/multimedialnych a Piotrwx usilnie namawia cię żebyś go podkręcał :slight_smile: choć nie wiem po jakiego grzyba podkręcać kompa o tym przeznaczeniu w takiej konfiguracji. Pewnie tylko dlatego że po prostu można go podkręcić… Za chwilę poprosi cię o zainstalowanie wszystkich możliwych benchmarków i podanie wyników :lol:

Piotrwx - ja rozumiem że masz jasne i sprecyzowane poglądy na temat sprzętu (każdy jakieś ma) i nie uznajesz kompromisów (płyta tylko Asus, proc tylko Pentium itd). Ok, normlaka. Ale z tą klawiaturą to mnie zaintrygowałeś. W czym klawiatura USB jest lepsza od PS2 że tą drugą aż “głupio jest kupować” ??

Jaki sens ma poniższa akcja ?

Przecież, przy tych zastowaniach coś takiego nie ma sensu.

Zwłaszcza, że pracować na nim będzie nowicjusz :slight_smile: