Jaka ochrona PC przed roznego typu wirusami?

Witam wszystkich forumowiczów. Wiem ,że takich wątków jest bardzo dużo , ale chce wiedzieć na dzień dzisiejszy , jak ochronić swojego PC ? Mam tutaj na myśli:

Antywirus + Firewall + Antyspyware itd. (oczywiście mówimy tylko o darmowym sofcie) , ponieważ brakuje pieniędzy na zakup komercyjnego oprogramowania.Proszę wybaczyć mi jakiekolwiek błędy , gdyż jestem jeszcze laikiem na tym forum. :slight_smile:

Antywirus proponuję Avast lub Avira, firewall Online Armor i do tego częste skany malwarebyst anti-malware

i płatnego nawet nie ma potrzeby kupywać,mamy bardzo dobre darmowe programy,które przewyższają nie jeden płatny. Polecam tak jak wyżej Avirę jako antywirusa,konfigurację jej znajdziesz tutaj :arrow: http://antyvir.blogspot.com/2008/12/avi … zacje.html tak,aby jak najwydajniej i najlepiej działała,obok na tej stronie masz także ustawienia skanera itp,warto ustawić.Avira jest bardzo lekka dla systemu i ma bardzo dobrą wykrywalność.Jako firewall do aviry polecam COMODO,ściągasz Comodo Internet security i przy instalacji zaznaczasz tylko firewalla do zainstalowania.Dla mnie najlepszy firewall, i obok oczywiście Online Armor :slight_smile: Jeśli chodzi o wspomagacze antywirusa,czyt. Antyspyware itp to zainstaluj Malwarebytes Anti-Malware albo SUPERAntiSpyware.Od czasu do czasu możesz pobrać także skaner o nazwie Dr.WEB CureIt!,nie musisz go instalować,wystarczy że ściągniesz aktualną wersję a on już całą bazę aktualizacji ma w sobie.Do tego głowa w internecie i firefox z Ad-blockiem przeciw reklamom albo Opera i masz spokój :slight_smile: mam nadzieję że pomogłem.

dziekuje wam za pomoc , a co do tego comodo , moze jakas konfiguracja ? :slight_smile: , chyba ,ze jeszcze ktos proponuje inny zestawik ? :wink:

Możesz zestaw który podałem ja lub Cyba , polecam Ci jeszcze jakieś inne skanery na żądanie np. ESET Online Scanner czy a-squared w zastępstwie mbam.exe czyli np. w jednym miesiącu eset w 2 a-squared w 3 mbam.