Jaka pamięć DDR3 pod i5?


(Greghoster) #1

Witam jaką wybrać pamięć 2 GB DDR3 pod i5 i płytę główną Gigabye GA-P55-UD3 ?

Czy pomiędzy pamięciami 1333 mhz a 1600 mhz jest róznica ?

Czy działają wszystkie pamięci na tej płycie ?

Na stronie producenta płyty głównej jest lista obsługiwanych pamięci - http://www.gigabyte.pl/products/mb/spec ... d3_10.html

Myślałem o goodram bo są najtańsze.

thx :slight_smile:


(Adalbert) #2

Praktyczna różnica jest zazwyczaj nie do uchwycenia gołym okiem, dopiero benchmarki pokazują różnicę między różnymi ustawieniami pamięci, dlatego jak się nie ma kasy na zbyciu, to nie ma co szaleć i najtańsze pamięci o częstotliwości 1333MHz powinny być wystarczające.


(Greghoster) #3

czy ta płyta główna działa z goodram ? Gigabye GA-P55-UD3


(Adalbert) #4

Zapewne tak (choć Gigabyte akurat nie testował).


(Mariosti*) #5

Rzadko się zdarza aby jakiś ram nie działał dobrze z jakąś płytą, a nawet jeśli występuje taka sytuacja to jest to wina biosu płyty głównej. Zresztą ram'y głównie różnią się nazwami producentów, bo faktycznie nie ma takiego wyboru faktycznych producentów kości/pcb.


(Greghoster) #6

a jaka jest różnica pamięci 1333mhz goodram,ocz,kingstone,corsair itp. bo te pierwsze są najtańsze i ja to rozumiem że płaci sie za markę :wink:

(czy pamięci mają wpływ na podkręcanie cpu ?)


(Mariosti*) #7

Na podkręcanie procesora może mieć wpływ maksymalne taktowania z jakim stabilnie pójdzie ram, ale zwykle nie ma takiej potrzeby ponieważ dzielniki zapewniają bardzo duży zakres taktowań procesora względem ramu. Płaci się za droższe kości, wymyślne radiatory itp. ale dopiero w ramach o dużo lepszych parametrach gwarantowanych... 1600 cl7 itp.


(FXJ) #8

Testy:

Syntetyczne

Gry, Vantage

Programy

A tak spytam miał ktoś jakikolwiek problem z 1600MHz na i5, bo na Phenom II jest to częsta ale jak z i5 jaki kolwiek problem komuyś wystąpił?