Jaka pamięć RAM do mojego komputera? Lepiej zainstalować Win XP czy 7?

Hej :wink:

Posiadam już dość leciwy komputer, który służy mi do prac biurowych. Jego specyfikacja to: procesor AMD Athlon x2 3800+ 2.00Ghz, płyta Gigabyte GA-K8NMF-9, karta graficzna ATI Radeon X550, 1gb pamięci RAM firmy GoodRam  PC 3200(2x512). Chcę dokupić jeszcze dwie kości po 1gb. Na allegro znalezłem kości firmy Samsung w bardzo przyzwoitej cenie, czy będą one pasowały? Jeszcze jedno pytanie opłaca mi się instalować Win 7 do tej konfiguracji, czy lepiej pozostać przy XP? 

co do systemu

chyba lepiej zostań przy Windows xp, 3 GB ram to akurat obsłuży.

RAM na 99% zadziałają. Ja ostatnio na Allegro kupiłem 2x1GB za niecałe 40 zł. Na twoim miejscu zostałbym przy XP, chyba że masz licencje na nowszy Windows.

Dzięki :slight_smile: Licencję na siódemkę posiadam z uczelni, tylko nie wiem jak to wszystko by chodziło 

2 GB zalecane,mam 2 GB ram i Win7 64 bit chodzi dobrze,sprawdż czy masz 64 bitowy procesor,powinno chodxić ale sam zdecyduj

W8 działał u mnie na gorszym sprzęcie:

blog-0314951001377880939.png

Do tego grafika Radeon 9600PRO.

 

Na twoim miejscu kupiłbym jakąś nowszą grafikę, ze wsparciem dla sprzętowej akceleracji video. Radeon seria HD2xxx lub GeForce seria GT8xxx albo nowsza seria.