Jaką pamięć RAM dokupić? -PORADNIK

Jaki RAM dokupić?

Po pierwsze ściągamy program Everest http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=93&id=1183 . Po jego instalacji, po lewej stronie przechodzimy do zakładki „Płyta główna” i wchodzimy do „Płyta główna”.

Tutaj widzimy dane o naszej płycie głównej i o tym jaką pamięć RAM ona obsługuje. Interesować nas będą:

-Typ magistrali: Tutaj dowiadujemy się jakiego typu mamy pamięć. U mnie jest to DDR2 SDRAM tzn. że podczas zakupu muszę szukać pamięć DDR2

-Efektywna częstotliwość taktowania: Tutaj dowiadujemy się w jakiej częstotliwości może pracować nasza pamięć RAM. np. 533Mhz

(Można dokupić większą, bo jak kupie np.670Mhz to i tak moja płyta główna zmniejszy do 533Mhz)

Teraz kiedy już to wszystko wiemy, to możemy poszukać naszej pamięci. Będziemy szukali pamięci DDR2 o częstotliwości najlepiej 533Mhz :wink:

© Kamil Mielewczyk

siem,

poradnik to dobra rzecz. jednak wątpię czy ktoś będzie takowego szukał. nikt z laików albo przynajmniej większość nie korzysta z szukajki. takie tematy mijają się z celem chyba, że napiszesz do moderatora jakiegoś żeby zrobił przyklejonego .

jeśli jest o pamięci ram to i o procku by było fajnie i karcie graficznej i w ogóle o sprzęcie.

tak samo z Wyceną mojego kompa,

czy składam komputer i potrzebuje porady.

myślę że w dziale właśnie hardware takie tematy powinny być przyklejone na samym początku strony.

potem żaden moderator by nie musiał pisać że przeczytaj konkretne tematy, to już było, zmień temat…

Pozdrawiam