Jaką pamięć ram dokupić?

mam pamięć 2x256 pc3200 ddr sdram kingmax, chciałabym dokupić sobie więcej ale kompletnie się na tym nie znam, mógłby mi ktoś z was poradzić???

intel pentium 4 630, 3GHz, 3000 MHz

As Rock 775Dual - 915GL

NVIDIA GeForce 6200 TurboCache

Intel 82801Fb ICH6-AC’97

Jeżeli już musisz kupić te ramy do tak nowego kompa to weź jakieś GoodRam’y 2x512MB bo nie ma co tu szaleć z kasą a stare sprzedaj.

http://www.komputronik.pl/Pamiec_DRAM/D … og,kat,81/

Tu masz trzy kości 256mb, 512mb i 1GB.

Jeśli używasz XP to wyjmij te dwie swoje kości, upchaj za jakieś grosze i kup jedną np. tą 1 GB.

Jak mu(jej) płyta obsługuje dual’a to czemu miał(a)by sobie 2x512 nie wziąść ??

Jeśli ma mało kasy to te 20 zł zawsze będzie do przodu.

Jedna kość 512mb - 70 zł x2 wychodzi 140 zł

Jedna kość 1GB - 120 zł różnica jest.

Wątpie, żeby koleżanka/kolega podkręcał RAMy.

Jeśli używa tylko tak do multimedii i do gier to sądze( mogę się mylić :smiley: ) ta kość wystarczy.

koleżanka zdecydowanie ramów nie podkręca :smiley: ale się za dużo ostatnio o kupowaniu naczytała i zwątpiła totalnie…

Myślisz , że 1GB mi starczy??? :wink: No i czy mogę kupić tą z twojego linka, czy nie potrzeba tam jakichś innych parametrów dopasować??? Bo na prawdę się zgubiłam już… (lost :lol: )

I dziękuję za radę, mój komp ma już trzy lata, tosz złom przecież???

Mam xp zdecydowanie :slight_smile:

Jeżeli zamierzasz się pozbyć starych (zalecane) to nic nie musisz dopasowywać. Zresztą na Twojej płycie są tylko dwa gniazda pamięci, więc 3 nie wejdą.

Możesz brać te podane w linku wyżej :slight_smile: .

wiem, że są dwa… to akurat wiem :smiley:

mogę kupić 2x1GB?? czy już tyle " nie pójdzie"???

I czemu wszyscy ostatnio maniakalnie kingstony kupują???

2GB do takiego sprzętu jest zbędne, no chyba, że się na nim viśte instaluje.

visty to nie…

a możesz mi powiedzieć co w nim takiego dobrego widzisz??? Znaczy w moim złomie??? :smiley:

A czy ja pisałem, że coś dobrego w nim widzę ? :stuck_out_tongue:

1GB to jest max. jak dla niego, do “komfortowej” pracy wystarczy.

Między 1 a 2GB różnica jest nieodczuwalna.

mówisz, że na 1 GB nie zdechnie… co za złom, zaraz po kolei będę wszystko wymieniać… :slight_smile:

wzialbym od razu 2 x 1 GB DDRAM 1024 MB 3200 PC400 KingMax - http://www.proline.pl/sklep.php?prodid=DRRAM+1GB+PC400+KM a nuz przyjdzie ochota na viste, lub zasobniejsze gry, albo wylaczenie swapa w XP

dziękuję wszystkim bardzo!!