Jaką Pamięć Ram? I czy dobra temp. Procesora?

Siema wczoraj zamontowalem uzywany procesor Intel core 2 quad q9300

i w spoczynku ma on:

GPU:43C

core0:54C

core1:53C

core2:52C

core3:53C

Użyłem pasty “Spire”

Moja Płyta Główna to :GA-G41M-ES2L

i drugie pytanie to jaka pamięć RAM wybrac do gier aktualnie mam 2GB Kingston ddr2

z góry dziękuje za odpowiedzi :wink:

Dodane 23.12.2011 (Pt) 15:15

EDIT@

Orginalne boxowe chlodzenie (NOWE)

plyta obsluguje do 8 GB ram 800 mhz a teraz jakie masz pamieci, 667, czy 800 mhz? kup najlepiej takie same co masz

Dodane 23.12.2011 (Pt) 18:02

boksowe chlodzenie, pasta o takiej nie slyszalem, zapewne nie przewiewna obudowa wiec temperatury w tych warunkach normalne

Płyta główna w zasadzie przeznaczona do kompa typu Media Center,temperatura procka wysoka.Przypuszczam że masz słabo wentylowaną obudowę,pomóc może zmiana chłodzenia procesora na coś lepszego w twoim przypadku na nisko profilowe skoro płyta jest Micro ATX .Jeśli pamięć to tylko DDR2 do maksymalnie 8GB częstotliwość max 1066MHz.

max 800 kolego nawet tu nie zajrzales http://www.gigabyte.pl/products/page/mb … m-es2l_10/

mam przewiewna Obudowe … a i dzieki za Pomoc z Pamiecią ; ) a zobacze ile bedzie stopni jak zdejme boczna sciane (chociarz na niej tez mam wentylator to pewnie nic nie zmieni…)

Tak widziałem.Co nie zmienia faktu że płyta jest wstanie pracować z tą częstotliwością.Potrzebne małe O.C.Pozdrawiam

a jaka firma najlepsza (Goodram?) i lepiej kupic jedna kosc 4GB i potem dokupi druga czy kupic 2 kosci po 2 GB??

kup najlepiej pamieci takie jakie masz teraz, bo gdy dolozysz np innej firmy do tych kingstonow to mozesz miec problemy ze pamieci nie beda dzialaly ze soba i bedziesz mial bluescreeny i inne wariactwa… moga dzialac ze soba ale nie musza a po co ryzykowac?

Dodane 23.12.2011 (Pt) 19:33

ja laczylem kingstony z coirsar,ami i one nie dzialay razem

Dodane 23.12.2011 (Pt) 19:41

ty u siebie masz 2 sloty na ram, ale powiedz czy masz 1 kosc 2 GB czy 1x1GB

2x1 GB ale jakbym kupil jedna kosc 4 GB to drugi slot zostawiłbym pusty

Dodane 23.12.2011 (Pt) 20:33

czyli 2 kosci mam

4gb ci wystarczy wiec najlepiej jak kupisz 2x2 GB taki zestaw to pamieci beda o okolo 30% szybsze (dual channel) niz 1 kosc 4 GB

i bierz tylko te 800 mhz

http://allegro.pl/pamieci-corsair-ddr2- … 72766.html

tu masz jedne z najlepszych jak dla ciebie, posiadaja radiatory odprowadzajace cieplo, sam mam takie i w porownaniu do 2 GB 667 mhz roznica jest kolosalna… troche drogo, chcesz mozesz poszukac tanszego zestawu, tylko patrz na parametry o jakich mowilem

ok dzieki wielkie ; )

Dodane 23.12.2011 (Pt) 22:29

a wiecie moze gdzie dostane paste termoprzewodzącą Arctic silver 5 ?

i czy to chlodzenie bedzie dobre :

ARCTIC COOLING Freezer 13 ?

(bedzie dosyc ciche i wydajne?)

ta paste kupisz wszedzie na necie np allegro czy sklepy internetowe, u mnie w malym miasteczku o dziwo tez sa takie dobre pasty.

chlodzenie tez dobre wybrales… do budy mozesz jeszzce dokupic wentylatorki (jezeli ich nie masz) ktore beda wprowadzaly powietrze i wyrzucaly gorace - przod i tył

Jeśli chcesz ciszę, to szukaj czegoś z wentylatorem 120mm (chyba, że wymiary obudowy na to nie pozwalają)

Ok dzieki za wszystko ; )

a w starym procesorze miałem większy radiator (ogrinalny) nie lepiej założyc ten stary i tylko wentylator przemienić ?

Dodane 24.12.2011 (So) 9:28

aa i ile bede mial stopni z wentylatorem arctic freezer 13 ? (chyba ze polecicie jakis inny wentylator)