Jaka pamięć RAM?

Witam!

Mam laptopa Acer 5710Z z Vistą i 1 GB RAMu.

Chciałabym dokupić jeszcze 1 GB, ale w ogóle w tym się nie orientuję :frowning:

Na naklejce piszę, że mam 1 GB DDR2, i żadnych szczegółów. Everest też nie podaje ani nazwy, ani rodzaju, ani…

Więc,

  1. jaką pamięć mam kupić?

  2. w jakiej mniej - więcej cenie?

  3. Czy mogę potem własnorecznie włożyć ją do laptopa i niczego tam nie popsuć (z moim starym stacjonarnym komputerem tak się bawiłam; czy na laptopie to się robi w podobny sposób?)

Dzięki

W tym http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … &CPUZ+1.51 programie sprawdzisz jaką dokładnie masz pamięć. W laptopach zazwyczaj można dołożyć jedną kość, bo na więcej nie ma miejsca. Jeśli te Twoje 1GB to jedna kość, to najlepiej dokup drugą o takich samych parametrach. Jeśli jednak te 1GB, to 2x512Mb, to już możesz nie mieć gdzie wsadzić dodatkowej kości.

Jak dokupisz, to oczywiście możesz własnoręcznie ją zamontować w swoim sprzęcie. Od spodu laptopa masz zaślepkę, po odkręceniu której będziesz widział gniazdo pamięci. Ceny takiej pamięci w przypadku 1GB zaczynają się od ok 40zł wzwyż, w zależności od producenta i parametrów danej kości.

aha, dzięki, już wiem…

Mam PC2-5300 (333 MHz) od jakiejś Nanya Technology.

To oznacza, że mogę szukać tego “PC2-5300 (333 MHz)” od jakiegokolwiek producenta, i będzie pasowało?

A czy mogę to kupić na giełdzie w Warszawie? Czy tam lepiej nie kupować, i czy jest tam jakas gwarancja? Bo przez Internet jakoś nie chcę…

No i chyba mam dwa sloty, a kiedy kupowałam laptopa, to powiedzieli mi, że chociaż teraz jest 1 GB RAMu, to mogę mieć do 4 GB…

sprawdz czy nie masz oby 2 x 512mb, bo czasem sie tak zdaza

A może się też okazać, że kupisz pamięć PC2-5300 i będzie ona za duża przez co komputer ci jej nie obsłuży. Warto sprawdzić jaki jest maksymalny rozmiar obsługiwanej pamięci RAM.