Jaką partycje pod xp i 98

mam dysk 60gb i chcialbym zainstalowac na nim 2 systemy XP Pro SP2 + Win 98 SE jak podzielić ten dysk i jaki system plików zrobić na partycji z XP???

C Fat 32 na windows 98 i jego pierwszego instalujesz.

D Także Fat32 ( Aby win 98 widział partycje D) i instalujesz jako drugi.

po ile GB??

Nie za wiele. Zależy gdzie bedziesz instalował programy. 5 i 10 GB góra.

programy bede instalowal na partycjach systemowych… ile tych partycji moze byc takie rozwiazanie C: 15GB D: 15GB E:25GB ??

POCZYTAJ -> PODZIAŁ DYSKU

Partycji może być ile chcesz.

To jest dobre rozwiązanie. Jednak jak używasz dvd to musisz miec jedna partycje w ntfs.

oki. mam jeszcze jedno pytanko bo partycje bede musial robic fdiskiem a ja nigdy nim nie robilem ma ktos moze opis jak tam sie robi??

:arrow: Partycjonowanie za pomocą FDISKA

skomplikowany ten fdisk chyba jednak zostane przy samym XP a nie da sie najpierw xp a potem 98??

Da się, ale to gorsze od fdiska jak on jet skomplikowany to instalacja 98 obok xp tym bardziej.

Było o tym na forum kilkakrotnie. :szukaj:

hmmm… ja jakis niedoinformowany… dlaczego tak??

Bo na partycji Fat nie zapiszesz pliku większego niż 4GB a jak wiadomo DVD ma troszkę więcej.

czyli poprostu sie nie zmiesci obraz plyty DVD na dysku?? czy moga tez wystepowac inne problemy (nie chce kopiowac filmu z plyty DVD na dysk…)

Po prostu jeżeli masz dysk ( partycję )zrobioną na Fat 32 to nie zrobisz żadnej operacji na plikach jeżeli będą przekraczały 4 GB pojemności.

NP nie przegrasz płyty DVD ;]