Jaka plyta do 300zł?

jak w temacie. jaka plyte kupic do 300zl?..moze byc p31, p35 lub p43…

Pod intela MSI P31-Neo2 FR, coś zauważalnie lepszego będzie poza budżetem.

a oplaca sie kupowac gigabyte p43 s3l?

ostriket , a pod jaki proc?

c2d e4400

Właściwie ten gigabyte jest gorszy bo nie ma raid’a… No chyba że bardziej cenisz wyższy numerek w modelu chipsetu…

wcale nie…na raidzie mi nie zalezy, bardziej na pcie x16 2.0 (chociaz wiem ze to malo daje)

ostriket , Nic nie daje. A macierz można sobie później małym kosztem zrobić i zyskać na wydajności znacznie.

Pcie 2.0 przydaje się gdy masz dwa pasy 8x do crossfire/sli.

no dobra, to powiedzmy ktora z tych: Gb p35 ds3l, Msi p35 neo-f czy GB p43 s3l?

Hmm… Ja bym raczej wolał tą P43, ponieważ to nowszy chipset. :wink:

Magia liczb…

//To co nowsze nie musi być lepsze, kiedy to ludzie zrozumiecie.

no magia liczb tylko obie moge miec w tej samej cenie :smiley: …a co z ta MSI?

Ja się bym zastanowił nad MSI P43 NEO-F. Wszak chipset, chipset`em, ale… ehh. Gdyby to była wersja po wersji, to bym się nie sprzeczał, ale tu już jednak różnica jest.

plunio7 , Tak, jest różnica, P31 Neo2-FR jest wersją bogatszą płyty z właściwie tym samym chipsetem…

Chipset P43 nie wprowadza dużych zmian względem P31, ja nie widzę sensu płacić więcej za to bo to jest nowszy chipset P43, co mi po 2 złączach SATA więcej jak Raidu nie ma, co mi po PCI-E 2.0 jak i tak nie ma różnicy w wydajności między 2.0 a 1.0, co z tego że obsługuje 16GB ramu jak i tak szybko tyle nie wykorzysta się, zanim wykorzysta się tyle to już z dwa razy się wymieni płytę i procka, obie płyty obsługują FSB 1600MHz i ram DDR2 1066MHz dopiero po o/c, obie płyty są dobre do o/c.

ostatecznie zdecydowalem ze to bedzie GB.jakos mam do niego zaufanie. tylko p35 ds3l czy p43 ds3l? cena ta sama…prosilbym o szybkie odpowiedzi…

Jak lubisz nowe chipstety to weż ASRock P45TS - 286zł. - ale ubogie wyposażenia - niepolecam

Ale ja proponuje wziąść dobrego , chwalonego , bezproblemowego , bardzo dobrego do o/c - MSI P35 NEO3-F koszt około 240zł

:hahaha: Płyty asrock’a najlepiej omijać z daleka.

to wiem…dziwne jest tylko to ze w sklepie w ktorym chce kupic GB p43 ds3l jest 10 zł tanszy do p35 ds3l…jeszcze sie zastanawiam nad msi p35 neo-f