Jaka płyta główna do Intel Core i5-750

Witajcie.

Chciałbym zakupić płytę głowną pod Intel Core i5-750.

Zastanawiałem się nad kupnem: MSI p55-gd65, ma fajną funkcję podkręcania pół-automatycznego.

Czy będzie się dobrze sprawować ?

Po to to jest aby dobrze się sprawować… Jeśli obawiasz się biosu to jest to bardzo dobre rozwiązanie… ale jeśli miałbyś ochotę trochę się pouczyć na ten temat i zdobyć nieco doświadczenia na własnej konfiguracji… to nie uznawałbym przycisku do oc jako zalety bo jak zwykle… lepiej można to zrobić ręcznie.

Jeśli oc ręczne wchodziłoby w grę to nieco tańsze, a równie dobrze wyposażone są te modele:

http://www.esc.pl/product_info.php?cPat … s_id=22524

http://www.esc.pl/product_info.php?cPat … s_id=21202

//ze wskazaniem na asrocka

Dobrym rozwiązaniem będzie ASRock. Jednak ja polecam najpewniejszy Gigabyte.

Pamiętaj, że płyty tak jak inne urządzenia z bajerami lubią się psuć.

Powiedz co ci się nie podoba w MSI ?

Podobno w Gigabyte psuje się BIOS.

W MSI masz dobrze chłodzony chipset .

Może napisz jeszcze do czego jeszcze będziesz używał komputer, podaj całą konfigurację i napisz czy w miarę upływu czasu będziesz wymieniał np. tylko procesor i grafikę? Wg mnie tak czy tak kupować drogiej płyty się nie opłaca.

@palka1

Powiedzmy, że ostatnio produkty MSI mi się nie za bardzo podobają.

W Gigabyte jest pewna, dobra sekcja zasilania i dobre kondensatory, nie wiem jak to wygląda w ASRocku.

Co do BIOSU? Nie słyszałem, u mnie nie ma problemu z BIOSEM w ogóle, u znajomych jest podobnie.

Jeżeli coś jest nie tak z płyta to Gigabyte zaraz po wydaniu płyty z błędem wypuszcza nowy BIOS, który wszystko naprawia (np. kiedyś było to tak z temp. NB).

Nie mów, że kupisz płytę MSI tylko dlatego, że nie umiesz aktualizować BIOSu? 8)

@palka1

No ja nie mam, bo nie mam tej płyty :).

W gigabyte jest także bardzo dobre chłodzenie, nawet jeżeli chłodzenie jest trochę gorsze to i tak nic to nie zmienia, ani w pracy płyty, ani w żywotności.

Założę się, że tą płytę wepchnął Ci jakiś sprzedawca, wątpię żeby dobrze znał się na rzeczy. Chyba wiesz jak to bywa w sklepach :).

Dalej nalegam żebyś podał całą konfigurację.

Powiedz mi konkretnie.

Płyta jest już zamówiona w sklepie.

Czy jest sens to odwoływać ? Będzie aż tak źle ?

Kolor ci się nie podoba ? :-o

Za pewne nie poczujesz różnicy… Ale ja tam bym tego nie brał. Chociaż z drugiej strony płyta MSI Eclipse na 1366 jest bardzo dobrej jakości i podobno dobrze sprawdza się w praktyce. Na pewno jak już wspomniałem nie poczujesz różnicy, ale nie wiem jak to będzie na przestrzeni czasu. Zaopatrz się w źródła i poczytaj trochę o tym :). Na pewno nie ma co kupować, jak wydedukowałem tak zrobiłeś na “łapu capu”. Najpierw poczytać recenzje i testy (które nie zawsze są trafne) dlatego za pośrednictwem for docierać do osób, które użytkują dany sprzęt, np. na naszym forum.

Ja mam płytę taką jak w opisie i mogę powiedzieć śmiało - wyśmienity sprzęt :slight_smile: A i cenowo też jest znośnie.