Jaka płyta główna jest najlepsza.?

Odłącz przycisk reset i power od płyty głównej.

I co to da?

odłączyłem i co dalej?

Dodane 25.01.2009 (N) 22:29

zresetował się. nie mogłem włączyć komputera.

Dodane 25.01.2009 (N) 22:31

Odłączyłem to jeszcze gorzej. Bo komputer się wyłączył a potem dwa razy musiałem wciskać aby włączyć.

Nikt nie pomoże dobrze wybrać tych części? no nic coś wezmę

Czyli można wykluczyć usterkę mechaniczną włącznika. Skasuj bios. Pożycz od kogoś zasilacz. To, że jest dobrej marki i trzyma napięcia, nie znaczy, że jest sprawny. Raz może trzymać, a za chwile brak napięcia przez kilka milisekund. Pamięć podobno już sprawdzałeś memtestem i goldmemory (oczywiście nie z poziomu Windows). Jeżeli jest w kilku slotach, to pozamieniaj je miejscami, zostaw jedną itd… Popraw wszystkie styki, wyczyść. Jeżeli to nie pomoże, to dopiero zacznij się zastanawiać nad wymianą płyty głównej.

Zacznę od początku. Zasilacz jest nowy i był sprawdzany pod dużym obciążeniem zarówno programem S&M jak i ORTHOS. Nigdy nie włączył mi się główny wentylator w obudowie a dzisiaj pracował jak szalony gdyż te programy wycisną wszystko nawet z najmocniejszego sprzętu. Temperatury ostro skoczyły do góry…- świadczy to o tym, że pracowały na najwyższych obrotach. Cały czas kontrolowane były napięcia i nic. Podczas skoku napięcia w gniazdku ( często się to zdarza) drugi PC się wyłącza a Be-quiet wytrzymuje. Zresztą nie mam skąd skombinować dobrego zasilacza. Pamięć była sprawdzana podczas startu systemu. Nagrałem plik ISO na płytkę.

Mimo wszystko może być to zasilacz? Jak go mogę jeszcze przetestować?

Czy w biosie masz funkcję w stylu AC-Back Function (w razie zaniku prądu i ponownego pojawienia się komputer zostaje wyłączony lub w zależności od jej ustawienia włącza się). W różnych płytach różnie się to nazywa. Szukaj w Power Management Setup. To nie rozwiąże problemy, lecz pomoże ustalić przyczynę. Coraz bardziej skłaniam się ku zasilaczowi.

Witam

Mogli byscie mi polecic jakis dobry zasilacz i niedrogi do tej plyty glownej.?? moze cos takiego Pentagram Silent Force PSF 430-P12S 430W lub Pentagram Silent Force PSF 460-P12S 460W

W biosie mam „AC POWER LOSS” i ta funkcja jest na OFF. Dzwoniłem do serwisu gdzie kupowałem cały sprzęt. Na razie zamontują mi jedną z tych płyt, które wybrałem oraz pamięci. Zasilacz odrzucają na wstępie gdyż po spadku lub skoku napięcia czy pod wpływem sekundowego braku prądu komputer sam by się nie włączył. Jeśli nie będzie resetów zapłacę za płytę i ram. Coś napomknęli jeszcze o przycisku na obudowie, ale to już się dowiem jak sprowadzą części

Czy mógł by mi ktoś doradzić jakiś zasilacz.?? Może coś takiego http://www.agito.pl/zasilacze/pentagram … 38171.html lub http://www.agito.pl/zasilacze/pentagram … 38232.html

obydwa są dobre, mozesz brać któregoś z nich

A czy Pentagram Silent Force PSF 430-P12S 430W jest cichy i jest wystarczający do tej płyty MSI P45 Neo3-FR.??

Do cichych nie należy, cichszy by był np Modecom MC400 czy Amaxrox AX450 oba to prawie to samo, jak masz zamiar to podpiąć pod to co w podpisie na nowej płycie to starczy, MSI mają dosyć dobre sekcje zasilania, nie grzeją się mocno to oznaka że nie marnują prądu na ciepło, P45 jest robiony w niższym procesie to i mniej pobiera.

A wystarczy ten zasilacz jak ulepsze kompa.?? Mam zamiar dokupić jakiegoś lepszego procka ramu więcej noi może jakiś dysk… A grafa to może kiedyś bo nie gram na kompie.

W takim razie szukał bym czegoś w okolicach 500-600 watów.

OCZ StealthXStream 500W SLI

Corsair VX550 550W

Oczywiście jeżeli była by ta ‘‘zmiana’’ karty ale z tego co piszesz rzadko grasz na kompie.

A czy marka tego zasilacza jest dobra OCZ StealthXStream 500W SLI.??

tak

Dobry zasilacz, jak masz na niego to kupuj, lub bierz Corsaira 450W cenowo podobny, oba wydajne - sprawność 80+, ciche (ale przy OCZ patrz żeby nie dostać z rev1 bo była głośniejsza od rev2), Corsair ma więcej kabli, gwar 5 lat i wyciąga więcej mocy niż ma na tabliczce.

A CHIEFTEC 450W mógł by być.?? A lepszy Corsair czy CHIEFTEC.??

Corsair lepszy