Jaka plyta glowna pod C2D jest najlepsza?

jak w temacie, czy warto kupowac tania p5n, czy jednak dolozyc 200-300 do lepiej doposazonych modeli?

Hmm zależy czy będziesz korzystał z tego doposażenia, ale wg mnie nie warto, albo kup p5b vanilla.

pamieci kupuje 667mhz, wiec chce miec plyte, na ktorej moge osobno ustawiac taktowanie pamieci i procesora. wiec chyba zostaja mi plyty z chipsetem nforce tak? a ta p5b vanilla czym sie wyroznia?

Asus P5B Vanilla rev 1.04G - wyposazenie jak Vanilla, opcje biosu jak P5B Dlx.

Do ramów 667 jeśli będziesz podkręcał to kupuj na nforce 650 sli. Na intelach przy podkręcaniu trzeba 800 w górę na ramach.

ok dzieki. mam nadzieje ze ta p5n pomimo ceny jest rzeczywiscie bardzo dobra plyta…

A co sadzicie o tej plycie? bedzie dobra do podkrecania C2D na pamieciach 667 czy do niej tez trzeba 800MHz?

http://www.allegro.pl/item172883764_now … _fvat.html

a moze taka??

http://www.allegro.pl/item172340601_asu … a_ra_.html

Ja polecam Asus P5B Deluxe albo Asus Commando.

ale do nich potrzebna jest pamiec 800, a ja zamowilem juz goodramy 667, bo roznica w cenie byla bardzo duza.

prosze o porady :slight_smile:

Goodramy się bez problemu kręcą na 800.

kurde to juz sam nie wiem, moze zrobie zaraz sade i wygra plyta na ktora bedzie wiecej glosow :slight_smile: chodzi mi o to zeby byla stabilna, miala warunki do O/C i miala tez jakies bajery, dodatki, bo ta p5n to taki raczej golas :slight_smile:

wymień jakie bajery i dodatki są Ci potrzebne ?

Ta jest bardzo dobra- tylko ta cena…

np. karta Wi-Fi, dobra karta dzwiekowa, ale co najwazniejsze musi byc bardzo stabilna i w miare potrzeb dobry O/C

Audigy SE ~80zł

Karta WiFi ~50/60zł

jaki C2D chcesz podkręcać i jaka końcowa wartość GHz Cię interesuję?

chłodzenie, zasilacz, (ram) masz oczywiście odpowiednie.

e6300 (chce uzyskac 2.8GHz, moze okolice 3GHz) , goodram 667, amacrox 450W

asus p5b delux jest dobrą płytą sam ja mam pod e6300,ale jest mały szkopuł w płytach asusa mianowicie dzwiek,tak że kup odrazu dzwiekówke albo niewłaczaj głosu :smiley: ,dobry wybór też jest gigabyte ds4 dq6 ale maja te płyty problemy z goodramami

a plyta EVGA nForce 680i SLI ?

mam mozliwosc kupic ja w bardzo okazyjnej cenie, bo ok. 300PLN taniej. czytam na necie teksty o niej i sa rozne, moze ktos juz ja testowal?

tu doszli do ~450 Mhz dla e6300

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=2521-6

na okazjach radzę uważać

z pamięciami 667MHz (niepodkręcone) +e6300 okolice 3GHz na chipsecie Intela 965 będą nieosiągalne. Na nForce 650/680 tak.

RAMy 800MHz (nie podkręcone) +e6300 na Intelu dadzą ~2,8GHz więc 3GHz będzie można śmiało z nimi przekroczyć.

plyta nowa, znajomy wymienia i moge dlatego miec taka cene.

pytanie czy oplaca sie dawac za to 700, czy lepiej dac 420 za p5n i skladac kompa na niej.

Jak masz ina karte dzwiekawa niezalezy ci na PCI-e 16x x2,i wyposazenie to niewarto, 280zl lepiej dolozyc do grafy czy lepszych pamieci,oczywiscie mowa o p5n-e sli a nie p5n.Mialem P5n-e sli i niezmienial bym na P5b dlx gdyby mi sie ona nietrafila taniej niz p5n-e sli(dobra plytka poszla jak swieza buleczka).