Jaka płyta głowna, procesor i garta graficzna

Witam.

Posiadam:

Procesor - P4 3.0 Ghz 630+

Płyta główna - Gigabyte 8I945P

Karta Graficzna - Gigabyte GeForce 6600

Ram - DDRII 2x512 Kingston

Zasilacz - 400W Tracer

Dysk - 120Gb Samsung

I teraz tak chce ten komputer trochę zmodernizować, ale z tego powodu ze ja nigdy nie mogę uzbierać większej sumy pieniędzy to chciał bym kupować podzespoły jeden po drugim. Na początek Płyta Głowna.

Płyta główna tu jest największy problem i dlatego zwracam się do was o pomoc. Płytę chciałbym kupić na początku i na razie wsadzić w nią stary procesor i ramy. Płyta ma być oczywiście pod Intela i ma w nią wejść stary procesor, a po nowym roku chce kupić i tam wsadzić najprawdopodobniej Core 2 Quad Q6600 lub jakiegoś lepszego dwu rdzeniowego Core 2 Duo. Procesor będę podkręcał. Płyta ma być do 400zł i za bardzo nie wiem jaką wybrać, do tego jeszcze chce jakieś dobre chłodzenie ale tak aby pasowało też jeszcze do starego procesora do czasu kiedy sobie nie kupie nowego starego też bym chciał podkręcić. Fajnie by było jak by cena chłodzenia była w granicach 200zł a najlepiej jak by tańsze było.

foxconn, msi na chipsecie p35.

do wymiany.

Najpierw zmień zasilacz na co najmniej Amacrox Warrior AX-450PNF ~160zł.

Płytę weź Foxconn P35A-S. Quada nie opłaca się brać, lepiej E6750.

Tak myślałem ze zasilacz do wymiany, a jakiego coolera polecicie? może wodnego? A co myślicie o jakiejś płycie ASUS-a?

Pentagram HP-100 Lite AlCu

A co sądzicie o jakimś wodnym chłodzeniu? Chce mić dobre chłodzenie.

Lepiej dobre chłodzenie pasywne + pasta termoprzewodząca

Podany prze Ciebie wyżej Pentagram, to nie jest chłodzenie pasywne…

i zrobić piekarnik w środku kompa…

jak masz kasę to czemu nie?