Jaka płyta główna z zintegrowaną grafiką?

Witam… Planuję kupić sobie nowy zestaw… Będzie Intel G550, do tego 4GB RAM 1333MHz od Goodram’a…

Ale chcę pracować na zintegrowanej grafice:

http://techplanet.pl/produkty/plyty-glo … 20397.html

Mam rozumieć, że ta płyta posiada Intel HD3000 w sobie już tak, więc CPU nie musi posiadać grafiki na pokładzie?

Czy są płyty z lepszą grafiką, ale by zbytnio dużo więcej nie kosztowała?

Czy może płyta z jakimiś tam funkcjami będzie lepiej funkcjonowała z GPU od CPU ?

Nie spodziewaj się rewelacji w płytach lub procesorach ze zintegrowaną grafiką. Są lepsze, są gorsze ale wszystko praktycznie po jednych pieniądzach. Nie rozumiem tylko do jakich celów miałby być komputer z 4GB Ramu na pokładzie i tylko zintegrowaną grafiką. Nie lepiej kupić laptopa?

A nie interesowałby Cię procesor ze zintegrowaną grafiką?

Raczej 3GB - 3,5GB Ramu. Bo zintegrowana grafika zje około 0,5GB do 1GB Ramu. Tez się zastanawiam, do czego to może służyć w dzisiejszej dobie żernych systemów i programów?.

Znaczna większość procesorów Sandy Bridge (włącznie z cytowanym) ma zintegrowaną grafikę (grafika znajduje się w procesorze), to w jakim celu płyta ma też mieć zintegrowaną grafikę.

Płyty z podstawką 1155 (czyli tak jakiej potrzebujesz do G550) nie mają zintegrowanej grafiki.

No tak, wszyscy doskonale wiedzą że do worda czy excela potrzeba 8 rdzeni i karty 2GB RAM o wydajności porównywalnej do gtx580.

A o przeglądaniu internetu czy oglądaniu filmów można zapomnieć jeśli nie ma się 16 rdzeni po 4GHz każdy #-o

sadaj72. Zgadzam się z Toba. Ale czy to nie jest wyrzucanie pieniędzy w błoto?. Uważam ze jak cos kupować, czy składać, to lepiej już cos z wyższej półki. Które starczy na jakiś dłuższy czas. To jest po prostu cienizna w dzisiejszej dobie. A kto tanio kupuje, ten dwa razy płaci. :roll:

EEEEE… Mam Core 2 Duo E4400… I mi to wystarcza… Ale chcę przejść na coś przyszłościowego - na G550 którego jeszcze sami polecaliście (na tym forum tydzień temu).

Mam zamiar mieć na razie Intel HD by później kupić sobie jaką kartę typu… Radeon HD6850.

Więc kurde nie gadajcie mi, że to sprzęt do niczego… a RAM’u mam zamiar mieć teraz 4GB i w przyszłości niedalekiej dodać kolejne 4GB.

Więc kolejny raz… Która płyta ma zintegrowaną grafikę? Bo z tego co czytam to np. ten AsRock co podałem ma w sobie już HD2000/3000.

To która platforma ze zintegrowaną grafiką na płycie / w CPU będzie najbardziej wydajna?

A zresztą, Waszym zadaniem nie jest komentowanie czy coś się Wam podoba czy nie.

Zadaję pytanie - to się na nie odpowiada - nie zmienia się tematów!

To mój wybór jest, że chcę taki sprzęt;

mówię, E4400 mi pasuje, lecz chcę coś nowszego, a taki G550 jest mocniejszy od E8400

EDIT: Brat ma laptopa, z GeForce 540 Mobile… i Intel HD3000… (Ma i5)… I gry takie jak Fifa2012 na 1680x1050 chodzą na poziomie 25FPS (na minimalno/średnich detalach). Więc wystarczy mi IntelHD

Krótko i zwięźle, na jedno wychodzi.

No nie, bo nowy komputer na nowych celeronach możesz złożyć za 500zł i da się go rozbudować. Za 500zł kupisz laptopa, jakiegoś przechodzonego i nic z nim więcej nie zrobisz.

Nie każdy gra, nie każdy pracuje na grafice, niektórzy potrzebują tylko do filmów, muzyki i internetu i tanie zestawy sprawdzają się w tym idealnie.

Gram rzadko więc to nie problem :slight_smile:

Co do grafiki - Photoshop / GIMP. Więc z czasem będę zmuszony kupić dedykowaną GPU, ale to jak będę miał fundusze, a na chwilę obecną wystarczy mi taka HD, albo gdzieś znajdę GeForce 9600GT (kolega może jeszcze ma na sprzedaż).

ta w CPU to Intel HD1000…

a ta na płycie to jest HD2000 czy HD3000? ;D

Nie. Na płycie będziesz miał grafikę - jak sobie CPU ze zintegrowaną grafiką włożysz. I jeszcze jedno - nie porównuj Celerona do Core i5 - tu różnice w wydajności IGPU może się okazać nie do przełknięcia…

czekaj… nie rozumiem… Dlaczego w specyfikacji jest napisane HD2000/3000? czyli będę jechał na HD1000 która jest w CPU ?

Tak - będziesz “jechał” na tej którą zainstalujesz wraz z procesorem. Falcon89 zdaje się już o tym wspomniał, a ja zaś uwypuklam że pod linkiem który podałeś głupoty piszą (albo nieudacznie przetłumaczyli ze strony producenta: “Supports Intel® HD Graphics 2000/300”).

Po pierwsze, żadna płyta na s.1155 nie posiada zintegrowanego układu grafiki, bo ten znajduje się w procesorach. Po drugie, w Celeronie G550 znajduje się grafika z serii HD, która jest okrojona z kilku funkcji profesjonalnych (np. Quick Sync), ale w grach ma wydajność na poziomie HD 2000. Nawet bazowe taktowanie (850 MHz) ma takie jak w procesorach i3/i5, tylko w trybie Turbo osiąga 100 MHz mniej (1000 vs 1100 MHz), ale to już jak sam widzisz po liczbach, różnica pomijalna (w najlepszym wypadku ~10%).

ok. A jaką polecacie płytę do 160zł i ani grosza wiecej w ofercie techplanet? Chodzi by miała możliwości oc. By zrobić z cpu te 3.0ghz

Procesorów Intela w wersji bez K (a te występują tylko w i5/i7) praktycznie nie da się podkręcać. Mało tego, nawet jeśli posiadałbyś procesor z odblokowanym mnożnikiem (chodzi właśnie o dopisek K), trzeba mieć również płytę na chipsecie, który umożliwia OC. Za 160 zł dostaniesz budżetowe płyty na chipsecie H61, który podkręcanie oczywiście nie umożliwia. Tańsze płyty dużo się nie różnią, patrz po prostu po złączach, które Ci się bardziej przydadzą oraz szczególnie po wyjściach obrazu, tak, żeby podłączyć monitor bez bawienia się w przejściówki. Warto na pewno mieć wyjście analogowe (VGA - DSub) i jedno wyjście cyfrowe (DVI i/lub HDMI).

Jeśli chodzi o słowo “praktycznie” użyte w pierwszym zdaniu, jest możliwość niewielkiej regulacji częstotliwości szyny (Base Clock) ze standardowych 100 MHz do przeważnie 104-107 MHz. Raczej nastawiaj się na ~105-106 MHz, co przy mnożniku 26 da dodatkowe 130-156 MHz. Sam widzisz, że różnica niewielka.

P.S. Jeśli zależy Ci na na nowych złączach (USB 3.0 i SATA III) dołóż do płyty na chipsecie B75:

http://techplanet.pl/produkty/plyty-glo … 33417.html

To jest procesor AMD APU A6-3650

Myślę, by kupić sobie to:

http://techplanet.pl/produkty/procesory … 25522.html

Mam rozumieć, że facet uzyskał 40FPS na zintegrowanej grafice?

Bo skoro tak, to biorę AMD

(NIE KRYTYKOWAĆ!!

A6-3500 posiada akurat 1 rdzeń mniej, ale zintegrowana grafika jest taka sama jak w A6-3650. Tu test (linkuję do strony z wynikami iGP):

http://www.purepc.pl/procesory/test_amd … m?page=0,8

Jest to dość dobry wybór, ale jeśli w przyszłości dokupisz normalną grafikę to zostaniesz z dość słabym procesorem i martwą podstawką FM1 pod którą nic sensownego już nie włożysz. Może zapytam czy Twój budżet uległ zmianie? Ile obecnie planujesz wydać i co ma wejść w skład zestawu.

A4-5300 i A6-5400 na FM2 odpadają z miejsca, ten Radeon 7480D będzie słabszy od R6530D. Do tego te procesory posiadają tylko 1 moduł (2 wątki) niezbyt wydajnej architektury, a więc wydajność CPU będzie żenująco niska. APU na FM2, które są warte uwagi to modele A8-5500/5600K i A10-5700/5800K, ale to już dużo drożej.

Powiem tak… Obecnie mam:

Core 2 Duo E4400,

ASUS P5KPL-CM,

ASUS P5K,

2 x 1GB RAM 800MHz,

ATI HD5770,

Mam 3 dyski, 2 SATA i 1 ATA.

  1. 460GB

  2. 160GB (ten jest od APPLE)

3 60GB ATA

Sprzedam tak:

CPU za… 70zł

MOBO1: 50zł ?

MOBO2: 140zł

RAM: 30zł ?

HDD ATA: 50zł ?

HDD APPLE: 130zł ?

GPU: 250zł

Z tego wychodzi: 720zł ?

Ale pewnie będzie w okolicach 600zł…

Więc mam zamiar wydać… 450zł na PC (z GPU).

Albo mam też myśl by zostawić HD5770 - ale wtedy brać Cielka z techplanet .

http://techplanet.pl/przechowalnia/zapi … 66&s=71635

Tylko czy sprzedam to co podałem z zyskiem :wink:

Bo pewnie wyjdzie, że…

CPU za 50

RAM za 20

HDD1 za 40

HDD2 za 110

MOBO1 za 40

MOBO2 za 120

Co da 380zł (20zł na KW się znajdzie, albo jak się da - skorzystam z tego “123zestawbyhardcore”).