Jaka płyta i jaki procek? Pomóżcie!

Witajcie. Znajomy poprosił mnie abym mu wybrał jakąś płyte główną i procek tak do 500-600zł. Jest w trakie składania kompa i teraz nie wie co ma kupić. Ja też ostatnio można powiedzieć zaniedbałem rynek komputerowy i sam nie wiem co mu polecić. Płytke Asusa czy może Gigabajta, ale którą. A jaki procek do tego.

Może mi pomożecie i kumplowi i podacie kilka w/w (linki do stron, dokłada nazwa i model) części, które są w dobrej cenie i jakości.

Athlon 3000+ Orleans AM2 300 zł

Biostar TForce4 nForce 4 Ultra lub Abit KN9 na nF4 Ultra 300 zł

A reszta? Zasilacz ram itd

No reszte to już chyba dobierzemy pod płytke i procka. Narazie kumpel rozglądał się w sklepach za cenami i wogóle. Najważniejsze było wybranie płytki i procka. Ram chyba wrzucimy jakiś 1GB pewnie Kingstona a reszte zależy od cen.

To powiedz ile macie kasy w sumie bo Kingston nie jest zbyt dobrym roziązaniem.

No właśnie bo kumpel za małą kase chce kupić według niego niezły sprzęt. Z tego co mówił to bez monitora chce wydać jakieś 1500zł na sama stację. Może polecisz coś ciekawego w tej cenie.

OT:

I widzę, że kolega z Ciechocinka jest. Ja mieszkam w Izbicy Kujawskiej, stosunkowo niedaleko Ciecha.

Zapraszam pod tężnie :smiley:

A64 3000+ s. AM2

Abit KN9 nForce4 s. AM2

GoodRAM DDR2 667/800MHz

Dysk Seagate’a

Zasilacz Fortron 350W (allegro) wersja MDN-R lub THA-P

Grafiika 7600GS od Palita DDR3

A myślisz, że pamiątki GoodRam’a są lepsze od Kingstona. Sądziłem, że Kingston żądzi na tej pułce cenowej. Kingtsony są droższe ale chyba lepsze.

Procesor	AMD Athlon 64 3000+ BOX (Socket AM2) Orleans

element zawiera: wentylator procesora	1 szt.	307.00

Płyta główna	Abit KN9

element zawiera: karta muzyczna, karta sieciowa	1 szt.	287.00

Karta graficzna	GeForce 7600 GS Palit 256MB HDTV & DVI (PCI-E)	1 szt.	369.00

Dysk twardy IDE/SATA	Samsung SpinPoint P120 250 GB (ATA/133, 8MB cache)	1 szt.	287.00

Pamięć RAM	GoodRam DDR2 512MB 667MHz CL5	1 szt.	183.00

Obudowa	Modecom C707 - czarny+srebrny - 350W	1 szt.	199.00

Razem brutto:	1632.00 zł

Razem netto:	1337.72 zł

To mi wyszło z komputronika. Starałem się wrzucić części, które polecałeś. Jeszcze zwykłą mysz i klawe i chyba będzie OK?

Komputronik drogo sobie życzy za niektóre rzeczy.Lepiej zobacz na znak.pl

A odnośnie pamięci jak chcesz mieć naprawde dobre pamięci to kup Patriota to sa zarąbiste pamięci.Ale Goodram tez dobre pamiątki robie nie mozna im nic zarzucic :slight_smile:

GoodRam to bardzo dobre pamięci, na dodatek robione w Polsce!

Zmień jeszcze dysk na Seageta i zasilacz bo w tej obudowei to pewnie Feel… :?

I zmień sklep to starczy na 1GB pamięci.

Dzięki za rady. Jutro przekaże kumplowi złożony zestaw i niech sobie szuka w necie tanich części bo ja zabardzo czasu nie mam.

Pozdro for all i McDracullo zapraszam do Areny :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: