Jaką płytę AB9pro, AW9D-MAX,Ip35-E a moze jeszcze cos innego

Witam

Zastanawiam się nad kupnem płyty.I Tu się pojawia problem bo nie wiem co wybrać. Produkt musi być nowy w cenie do ok. 350zł lub używany ale znów tańszy 350-22%.

Socket to 775 wiec myslałem nad takimi

Abit AB9pro 210zł

Abit AB9QuadGT 378zł

Abit AW9D-MAX 309zł

Abit IP35-E 259zł

To są płyty nowe więc będe miał taniej o podatek VAT.

Pewnie pomyślicie czemu sam Abit to od razu mowie mam sentyment do tej firmy. Aktualnie mam Abita NF7-S rev.2 i chce odnowić kompa.

Z góry dziękuje za odpowiedz

Abit wycofał się z produkcji płyt głównych,na Twoim miejscu szukałbym czegoś innego.Ja miałem kiedyś Abit IP35 trochę bogatsza wersja IP35-E i to był mój najgorszy zakup.

MSI P43-Neo-F, Gigabyte GA-EP43-DS3L.

Podaj jeszcze pod jakiego proca.

Prockiem będzie Pentium D 950 (ale to nie jest pewne. Pewny jest tylko ze Pentium D). Procesor jeszcze nie jest kupiony

Zapomniałem dodać ze nie musi miec karty dźwiękowej, ponieważ tak i tak będę kupował coś na czym da się słuchać muzyki w dobrej jakości.

Nie kupuj żadnego Pentiuma D, tak w ogóle to co to za sklep że mają dawno nie produkowane płyty i Pentiumy D też od dawna nie produkowane i nie opłacalne w zakupie nawet jak były produkowane, zasilacz też pewnie z obudową, jak zwykle.

Podał byś ile masz na sprzęt i co potrzebujesz, co masz, bo z tego co widzę to chcesz zutylizować trochę elektroniki we własnym domu.

Procesor będzie oczywiście używany. Zasilacz mam obudowę też tylko nie wiem jaką płytę. I jak te pentium D są lipne to jakie polecacie ?

co dokładnie masz

co dokładnie chcesz kupić

ile dokładnie chcesz przeznaczyć na zakup?

wiec tak narazie mam koputer :

Płyta gł. Abit NF7-s rev2

Procesor. AMD Athlon 2500+(Barton)

Grafika. Galaxy 7300GT128/128(AGP)

Dyski 2 ale ich nie zmieniam oby dwa to SATA

Napend na ATA który zostaje

Zasilacz Fortron 350W

RAM DDR 2x512 Kingston Hyperx

Na modernizacje chce przeznaczyć z 600zł + stary to co sprzedaje myślę ze 1k na płyte procek grafe, kartę muzyczną i ram jak za tyle sprzedam. Sprzęt moze być używany chyba ze nowy nie będzie droższy o 22% bo wtedy wyjdzie na to samo

Intel E5200

płyta taka jaką ja mam lub wspomniane MSI P43-Neo-F, Gigabyte GA-EP43-DS3L może też być Gigabyte GA-G31M-S2L trochę tańsza z zintegrowana k. graficzną i też z dobrymi możliwościami OC o tyle dobra że jeżeli będziesz chciał dobrej k. graf. to możesz przez pewien czas jechać na integrze by później kupić coś dobrego.

I teraz pytanie grasz?

2x1Gb Patriot 800Mhz CL4 jak nie będziesz ostro podkręcał to starczą zwykłe Goodramy 800 Mhz CL5

Zasilacz Fortron z icomp.pl 400W/350W (zależy czy będzie karta graficzna i jaka grasz czy nie?) za ok. 160 zeta z certyfikatem 80+, lub z gral.pl SeaSonic 350/400W w tej samej cenie też z certyfikatem 80+.

Płyty masz podane koszt ok 300-350 zł

proc E5200 300 zł

Ram 1x2GB Kingmax 1066 Mhz CL4 lub 2x1GB PDP Patriot LLK 800 CL4 ok 120 zł

Grafika GF 9600GSO, lub Radeon 4670 na DDR3 ok 300 zł

Muzyczna Creative SB Audigy SE 100 zł

Gram nie wiele bo nowe gry mi nie chodzą a tak to bym grał ale nie muszę.

Wiec chyba kupie tego procka E5200 = 277- 60(VAT)= 217zł :slight_smile:

Jak będę miał jeszcze jakieś pytania to napisze.

A tymczasem dziękuje bardzo za odpowiedź, i niech wam motór się objawi :slight_smile: