Jaką płytę główna ostatecznie dobrać? Którą zostawić? Którą sprzedać? Którą kupić?

ramu wtedy mialem 8. potrafie bardzo dobrze dobierac sprzet aby sie nie starzal i za duzo nie zaplacic.

mowisz o 2gen i 7gen? teraz rozumiem i wiem ze skoki byly rzedu 5 procent góra. wiem duzo na ten temat.

masz racje, ta rozmowa zaczyna przypominac pisanie z kims kto nie umie odpowiedziec prosto na konkretnie zadane pytanie tylko obija sie po bokach. Millo mi że już skonczyles bo przez takich jak Ty odechciewa sie o cokolwiek pytac a mam newsa dla ciebie - po to jest to forum! i nie odpisuj juz

Mam ten sam procesor - dobrze współpracuje z płytą z dobrą sekcją zasilania i RAM z 3600 MHz.
Używam takiego zestawu do wirtualizacji urządzeń sieciowych i przy okazji odradzam Virtual Box.
Mam też 64 GB RAM, ale 2 × 32 GB.

„Nie odpisuj”, to możesz tresować psa - „daj głos!”. :wink:
Forum co do zasady wymaga kultury od obu stron, również w przypadku, jeżeli treść odpowiedzi zwraca uwagę na Twoje błędy lub jest Ci nie na rękę. Z tym drugim musisz się szczególnie liczyć, gdy zaczynasz tworzyć spiskowe teorie związane „z komputerem na całe życie”. :wink:

Co do tematu: każda z tych płyt wystarczy na przewidywany okres życia komputera rzędu 5, 6 lat, a na 10 lub 15, to żadna Ci gwarancji nie da. Technicznie wiec róznicy nie ma, kwestia jest tylko, że za nówke dostaniesz więcej. Aczkolwiek, im dłużej myślisz, tym bliżej premiery nowej podstawki i cena w dół może pójść. Podejmij więc męską decyzję - testy w sieci widziałeś, dane masz. :wink:

Odradzasz VirtualBox a co polecasz?

Pewnie VMware player lub Hyper-V, bo raczej nie KVM, QEMU, libvirt lub virt-manager.

Ale chodzi mi o oprogramowanie dostępne na Linuxa

VMware oczywiście.

https://www.vmware.com/go/getworkstation-linux

A te nazwy co wymiłeś to są nazwy sposóbów wirtualizacji oraz programów.

Miałeś na myśli programy czy sposoby?

Przez spposoby mam na mysli zaznaxzenie opcji w VirtualBoxie.

Które z nich są programami dla Linuixa

a które z nich najlepiej zaznaxzać jako sposoby dla VirtualBox w Linuxie? ?