Jaką płytę pod Intel Core2 Extreme QX6700 QuadCore 2,66 GHz

Witam!

Jaką płytę główną polecacie pod wymieniony w tytule procesor?

ile masz kasy ?

Składam nowego kompa i na pozostałe podzespoły mam około 10 tys.

Złączono Posta : 08.03.2007 (Czw) 11:04

Zastanawiam się nad: Intel D975XBX2 BOX i Intel D975XBX2 bulk, nie wiem którą wybrać.

Bierz Asus Commando.

bionicman cenowo to ten sam poziom. W popularnym sklepie internetowym, znalazłem ten model Asus’a. Ciekawostką jest dołączony pełny pakiet Kaspra, ale to akurat dla mnie mało istotne, bo używam KIS’a. Muszę przetrawić Twoją propozycję bo możliwości Asus’a są ciekawe. Pozdrawiam.

Z tego co pamiętam to intel na Intel D975XBX2 ograniczył możliwości OC.Wiec patrząc pod kontem OC ASUS Commando, jest lepszy ale jeżeli nie zależy Tobie na OC to bierz intela.Po chwilowym zastanowieniu zerknij sobie na GA-N680SLI-DQ6 niestety chipset jest tam nf wiec nie będzie obsługi cross fire tylko sli .

Pozdrawiam

schwarz dzięki za sugestie. O możliwościach Asusa już poczytałem i chyba na niego się zdecyduję. Pozdrawiam.

Zmodyfikowane stery i mamy Crossfire.

Do czego będziesz używać komputer? 4 rdzenie, żadko co używa. 2 jajka na x6800 mogły by być lepszym rozwiązaniem.

dokladnie. 4 rdzenie sa dedykowane wylacznie ludziom uzywajacym profesjonalnych programów!w pozostalych wypadkach-kasa wyrzucona praktycznie w błoto. starcza 2 rdzenie x6800

dziwi mnie to. mam 10 tys to musze kupowac od razu 4 rdzenie?. lepiej kup wiecej ramu,lepsza grafike (czy nawet 2) to bardziej sie oplaci jakkolwiek bys kompa nie wykorzystywal. a nawet mozesz kupic e6600 i krecic go na dobrej plycie-oszczedzajac tym samym…chyba ze naprawde nie masz co z kasa robic :stuck_out_tongue: .

danzelmario problem w tym, że dostałem tego procka w prezencie od osoby która kierowała się jedynie ceną i tym, że chcę składać nowy komputer. Skoro już go mam, to chcę tak skonfigurować pozostałe elementy aby chodził jak najlepiej. Zaoszczędziłem na procu to na resztę mogę sobie pozwolić z wyższej półki

aha… no bo ten procek nie roznic sie niczym od 2 rdzeni. a nie sadze ze zaczniesz bawic sie w projektanta 3d np :stuck_out_tongue: .

:shock:

Jak się nie różni? Toż to dwa sklejone dwujajowce. Dwie pamięci cache itp.

popula sprzedaż tego procka nie wchodzi w grę?

nie o to mi chodziło. technicznie sie rózni wiem :slight_smile: ale nie praktycznie. bo gdzie te 4 rdzneie sie wykorzysta? napewqno nie w codziennym uzytkowaniu! profesjonalne programy jak 3d studio max itp itd dostana jedynie kopa.

niekóre aplikacje działają lepiej na dwóch jajkach niż na 4 :stuck_out_tongue:

Nowy WinRAR np. korzytsa z 4 jajek.