Jaka podkładka chłodząca pod laptopa?


(Pbk24) #1

Witam

Chciałbym kupić podkładkę chłodzącą pod laptopa o przekątnęj ekranu 17-17,3 cala.

Nie mam pojęcia na co zwrócić uwagę. Nie interesują mnie podkładki za 9,99 zł made in China, a ale raczej jakieś dobre jakościowo np. do 100 zł.

Może ktoś ma jakieś sugestie lub nawet może polecić mi konkretny model.

Nie wiem czy to ma znaczenie, ale główny wentylator w moim laptopie znajduje się w lewym górnym rogu klawiatury.


(Jurninho25) #2

Na pewno jakość wykonania owej podstawki ma znaczenie. Nie tandetny plastik made in china, że się tak wyrażę, tylko najlepiej aluminium, no ewentualnie połączenie plastiku z aluminium. Również warto zwrócić uwagę na rozmieszczenie wentylatorów na tej podkładce, tak, aby były rozmieszczone odpowiednio do miejsc w których laptop się bardziej nagrzewa. Nie koniecznie musisz kupować jakieś drogie podstawki Zalmana:) Do 100 zł powinieneś znaleźć fajne podstawki, aczkolwiek na jakieś mega efekty nie licz. Jeżeli temp. spadnie Ci ok. 5-7 C to bd i tak sukces. Jak Twój wentylator w lapku znajduje się w lewym górnym rogu, to proponuję poszukać podstawki która wsysa powietrze z prawej i lewej strony, ewentualnie od góry też.


(JNJN) #3

http://allegro.pl/listing.php/search?st ... nge_view=1


(Hitm3n) #4

schnor25 - nie wiem, czy używałeś takich podkładek, ale widzę, że nie do końca masz pojęcie, o czym mówisz. Przynajmniej pod względem temperatury, o jaką spada. Kumpel używa takowej, Notepal Infinity (kupił ode mnie :D), dałem za nią jakoś 100-110 zł, ma włączonego laptopa przez parę dni non-stop, temperatury nie wchodzą powyżej 60 stopni, a nawet trzymają się w zasadzie granicy 50 stopni, gdzie ja u siebie mam 60 po włączeniu pierwszej lepszej gry. A on ma włączone 3 klienty jednej gry i nic się nie grzeje. Dodam tylko, że ta podkładka ma jeden wiatrak umieszczony centralnie z trójstopniową regulacją obrotów, wiatrak ma średnicę 20 cm (chyba, nie pamiętam teraz dokładnie, nie chcę skłamać).


(Jurninho25) #5

Używam takiej podkładki, ale w sumie nie do końca ze względu na to, że lapek się grzeje (a grzeje się troszkę:D)...Coś tam chłodzi nie powiem, że nie, ale bez szału, te kilka stopni mniej:P


(Pbk24) #6

Dzięki JNJN za wielką i nieocenioną pomoc

CZYTANIE I SZUKANIE NIE BOLI

Pozdrawiam ***JNJN***

Oczywiście, że szukałem. Nie chcę deski z wiatrakiem, aby coś się kręciło (to mogę kupić w Biedronce), tylko podsatwki chłodzącej, która rzeczywiście będzie działać.