Jaka powinna byc prawidlowa temperatura pracy procesora?

(Salso123) #1

Witam :slight_smile:

Jaka powinna byc prawidlowa temperatura pracy procesora pentium 4 HT 3.2Ghz ?

Wydaje mi sie ze u mnie jest troche za wysoka, przy lekkim obciazeniu wynosi 65-70 stopni a przy duzym 70-85 sporadycznie dochodzi do 90 stopni !

z gory dziekuje za pomoc

(rgabrysiak) #2

Troszeczkę za wysoka, mój P4 2.8 ma temperaturę ok. 55-60 przy znacznym obciążeniu.Spróbuj przeczyścić wiatrak na procku,może zmień pastę.

(Salso123) #3

wiartak czysczony dzisiaj(30cm srednica miedziany),pasta nowa nalozona zgodnie z instrukcja :confused:

(Krasnal666) #4

Poczekaj aż pasta się "wypali" temperatura powinna spaść o kilka stopni - u mnie spadła o 10 stopni pod obciążeniem w ciągu 3 dni (pasta Spire SP-700, wiatrak Intel Box, dane sprzętu poniżej).

(JNJN) #5

Temperatury sprawdź w biosie, bo może jakieś przekłamania są.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic ... 5&start=15

(Salso123) #6

nie sadze zeby byly przeklamania , gdyz w biose mam ustwiony alaram od 80stopni i alarm wyje w granicach 80st. +-2 spawdzane programem EVEREST.Ultimate.Edition.v4.00.976.Portable.

uzyta pasta cooler master premium

mam nadzieje ze temp. spadnie po kilku dniach.

(Rastko1) #7

a może masz czujnik zepsuty, dotknij radiatora i sprawdź czy faktycznie jest taki gorący

(Mariosti*) #8

-90 stopni celsjusza przy dobrym agregacie :wink:

(Salso123) #9

chyba faktycznie jest taki goracy, gdyz w granicach 85st zaczyna go zamulac, chodzi jak moj stary PIII 450 Mhz : /

(Tomek) #10

AthlonX2 6000+ w spoczynku 35 stopnia. W stresie 45 stopni na box-owym coolerze. :smiley:

(Lukasz Graffix) #11

Co to ma do tematu? Autor nie pytał się, jakie ktoś ma temp, tylko jakie powinny być i to w P4...

(Mariosti*) #12

Prescott taktowany 3.2ghz zegarem, dla jego własnego dobra nie powinien przekraczać 70stopni w stresie, scythe infinity + zalman stg-1 powinny załatwić sprawę, tylko dobrze by było gdybyś najpierw sprawdził czy się w obudowie zmieści bo wymaga ponad 20cm szerokości obudowy.

Ale tak właściwie to powiedz salso jakie masz teraz chłodzenie bo wątpie żeby 30cm średnicy miało :slight_smile: Jak wentylacja w obudowie? Masz airduct nad procesorem? Pomyśl nad wstawieniem między bok obudowy a airduct 8cm wentylatora (np ac 8025L).

(Salso123) #13

Ok sprawdzilem chlodzenie, jest to miedziany pentagram o srednicy 16cm i wysokosci 6cm podobny do tego na zdjeciu tylko wiekszy..

http://allegro.pl/item245970299_pentagr ... _nowy.html

Wentylacji w obudowie nie ma, sa dwa wentylatory od procesora i karty graficznej.

Nie bardzo sie orientuje co to jest ten airduct xD

Moze najlepszym rozwiazaniem bedzie jak poprostu zdejme obudowe i postawie obok wiatrak xD , a tak na powaznie moze procesor jest uszkodzony,moze trzeba go sprawdzic jakis programem ? -sam juz nie wiem :confused:

Wlaczone aplikacje :

-firefox

-winamp

-gg

-utorrent

-kaspersky

-ad-aware

-totalcomander

-setpoint

-nvidia

-EVEREST

Uzycie procesora wedlug wskazan "Menadzera zadan Windows" 15-35%

Temperatury z programu EVEREST.Ultimate.Edition.v4.00.976.Portable :

Procesor - 65

Procesor graficzny - 60

HDD - 55

HDD1 - 51

Wartosci napiec :

Rdzien procesora - 1.36 V

Aux - 1.26 V

+3.3 V - 3.27 V

+12 V - 12.03 V

VBAT baterii CMOS - 1.06 V

(Mariosti*) #14

No to mamy powód, masz niewentylowaną obudowę. A więc tak, zobacz od środka z u dołu z przodu obudowy, powinieneś mieć otwory montażowe dla wentylatora, zmież jaki mają rozstaw, to samo z tył€ obudowy pod zasilaczem, na te miejsca kup odpowiedniego rozmiaru wentylatory (z przodu ustaw go tak aby zasysałpowietrze do obudowy, z tyłu aby wydmuchiwał powietrze z obudowy). Teraz przyjżyj się bocznej pokrywie obudowy - czy jest lita? Czy ma otwory? Czy ma otwory o ogólnym kształcie kwadratu (dużo małych otworów tworzących razem taki kształt) na wysokości chłodzenia procesora i czy z drugiej strony jest do nich przykręcona plastikowa rura? Jeśli tak zmierz rozstaw śrub i kup odpowiedni wentylator który będzie zasysał świeże powietrze bezpośrednio na procesor i jeszcze ostatnia rzecz na tej bocznej pokrywie obudowy, czy masz też podziurawiony obszar na wysokości karty graficznej w kształcie prostokąta? Jeśli tak to zmierz jego wymiary i kup do niego wentylator zasysający powietrze na karte graficzną (zwykle wchodzi tam wentylator 8x8cm przykręcony 2 śrubami po przekątnej). No i to jest najlepszy scenariusz jeśli dasz rade wpakować 4 wentylatory, oczywiście mogą być wolnoobrotowe żeby nie hałasowały za bardzo.

(Salso123) #15

zamontuje te wentylatory mam nadzieje ze to pomoze xD

wielkie dzieki za pomoc :slight_smile:

pozdrawiam

(Holycrom) #16

Miałem podobną temperaturę na P4 na 478. w stresie 82stopnie. Po zmianie bebechów, (większość) i procka na identyczny na 775. temp spadła do 32 w stresie. obudowa jak była otwarta tak jest.:slight_smile:

(Krasnal666) #17

normalnie archeologia