Jaką prędkość internetu wybrać?

Mam teraz 1024 na 750, czy jak zmienię na 1536 na 256 to szybciej będę przeglądać stronki w internecie? Wiem, że szybciej będę ściągać ale to mnie za bardzo nie interesuje.

Tzn masz teraz 1mb/s download i 750kb/s upload tak?

a możesz mieć 1,5mb/s download i tylko 250kb/s upload?

W zasadzie trochę szybciej będą się ładować strony ale a to dużo dłużej będzie szedł od ciebie sygnał do tej strony także nie wiem czy to wyjdzie na dobre…

Gdzie ogólnie masz internet? skąd jesteś? bo ogólnie obie te opcje są dość kiepskie patrząc na obecne prędkości np w upc itp… ;]

Niestety do mnie jeszcze nie dotarła UPC, internet mam z kablówki, miasto Łódź. Koszty też grają rolę.

Neo10 ma rację.

Większość ludzi żyje w przekonaniu - Szybki internet, szybkie strony.

Ale w większości sytuacji większy download oznacza mniejszy upload co nadaje się tylko dla osób które często i duże pliki pobierają.

Jeśli jedna chodzi o strony to twierdzę, że wolniejszy upload dużo zmienić nie może, ale jednak jakieś tam setne.

Do przeglądania internetu nie widzę sensu kupowania łącza ponad 1Mbps ponieważ ta strona waży ok. 35KB (bez obrazków) co się sciągnie w mniej niż 0,25s Czyli czas reakcji użytkownika na wciśnięcie enter i przeniesienia wzroku na monitor:P

Dzięki za rady, zostaje przy tym co mam.

minimalnie ci przyspieszy się wczytywanie stron ale to też zależy jakie to strony bo grafiki lub animacje Flash na pewno szybciej ci sie będą wczytywały