Jaką prędkość internetu wybrać

Witam , dzisiaj zadzwonił do mnie konsultant z TP i zaoferował internet 6Mb/s , spytałem się czy prędkość rzeczywiście będzie 6mb/s i powiedział że sprawdził możliwości linii i w mojej miejscowości dostępny jest internet do 20mb/s. Czy to jest prawdą?

oto zrzut statystyk mojego ADSL proszę o pomoc z góry dzięki :smiley:

przechwytywanieyq.png

6Mb będzie chodzić 10 też powinno jak masz możliwość przestawienia modulacji z G.dmt na Adsl2+ to przełącz jeśli modem sie zsynchronizuje to wklej parametry jeszcze raz

A jak takie przestawienie modulacji wykonać? Bo mój modem obsługuje ADSL2+.

to już musisz poszukać w konfiguracji routera i ustawić Adsl2+.pisze o tym przez to że gdybyś brał 10Mb a nie jesteś podpięty pod karte Adsl2+ na centrali to przepną cie sami na Adsl2+ i parametry sie zmienią wtedy.ale jesli nie zamierzasz brać więcej jak 6Mb to spokojnie będzie działać

Aha dzięki za pomoc :stuck_out_tongue:

po przełączeniu na routerze z G.dmt na Adsl2+ czasami zmieniaja sie parametry np.tłumienie rośnie troszke ale nie zawsze według tych parametrów co są teraz 10 powinno chodzić tłumienie średnie niektórzy to by sie pokusili o 20Mb i mieli z 15Mb przy takim zależy ile faktycznie marginesu zostanie przy każdej zmianie prędkości margines grubo spada jak będzie bardzo niski to internet będzie nie stabilny router obetnie przez to synchronizacje do możliwej ośiągalnej przez podniesienie marginesu jak nie zmieści sie w widełkach dla danej opcji to nawet sie router nie bedzie chciał zsynchronizować

Mam pytanie. Skąd wy bierzecie te statystyki ADSL ? Gdzie to można znaleźć w neostradzie ?