Jaką prędkość maksymalną do rutera Asus RT-N12E

Witam serdecznie,

 

Od razu napiszę, że za bardzo się nie znam na komputerach, ruterach itp, także proszę pisać jak do dziecka…

Obecnie mam internet 1mb/s od wielu lat, dlatego chcę zmienić na większy i skąd moje pytanie jaką mogę wybrać maksymalną prędkość do rutera Asus Rt-N12E 300Mbps? Szukałam w internecie, ale niestety nigdzie nie ma jasnej informacji, a chce uniknąc sytuacji typu: kupię iternet 60Mb/s i nie bede mogła w całości  z niego korzystać.

 

Pozdrawiam

Po kablu max 100Mbps, a radiowo też do 100Mbps roześlesz sygnał z internetem. Ograniczeniem są tutaj gniazda w routerze.

Aha czyli jak kupię 60Mb/s to będzie działac? Większego napewno nie kupię ze względu na koszty. Mam jedno jeszcze pytanie czy nie będzie problemu bo komputer stacjonarny mam połączony przez adapter: 150Mbps High Gain Wireless USB Adapter TL-WN722N TP-LINK , czy tu jest jakieś ograniczenie?

Ten Asus ma kiepską antenkę wifi, ale z taką prędkością generalnie powinien sobie radzić. TP-Link 722n również. Jest w słabszym trybie n 150Mbit ale to powinno wystarczać do osiągnięcia 60Mbit, mam taką kartę w drugim PC i osiąga do 80Mbit transferu po LAN - przy routerze Tp-Link W8968 (300Mbit).

Im większa odległość od routera i im więcej po drodze jest przeszkód tym gorsza jakość połączenia oraz mniejsze transfery. Jeżeli pracujesz gdzieś na granicy połączenia lub nieco bliżej to 60Mbps w pełni nie wykorzystasz.

tak się sklada ze laptopa mam obok wifi , a stacjonarmy ma 4 na 5 kresek :wink: bo jest w pokoju obok ale w bloku… wiec to jest kilka metrów dalej