Jaka prędkość pamięci dla procesora Pentium Dual Core E2160?

Złożyłem taki zestaw:

Procesor: Intel Pentium Dual Core E2160 1.8 GHz S775 BOX

Karta graficzna: GeForce 8500GT Gigabyte 512 MB HTDV + DVI (PCI-E x16) BOX

Zasilacz: Chieftec GPS-450AA-101A 450W BOX

Pamięć RAM: GoodRam 1GB 800 MHz

Dysk: WD Caviar 250 GB z 8 MB cache

Nie jestem zdecydowany co do płyty głównej, mam na oku 4 modele:

Gigabyte GA-945P-S3 (175 zł)

Gigabyte GA-P31-DS3L (239 zł)

Gigabyte GA-P35-DS3L (313 zł)

Gigabyte GA-P35-DS3 (336 zł)

Dwie pierwsze obsługują pamięć DDR2 do 667 MHz, dwie ostatnie DDR2 800 MHz.

Pamięć DDR2 na pewno kupię o prędkości 800 MHz. Jednak nie wiem czy warto jest inwestować w płytę obsługującą pamięci o tej prędkości przy procesorze Pentium DC E2160 czy lepiej jest kupić tańszą płytę, a pamięci niech chodzą na mniejszych timingach ale z prędkością 667 MHz?

Ewentualnie, którą z tych płyt byście mogli mi polecić, jestem też otwarty na inne ciekawe propozycje.

Pozdrawiam.

Grafe masz taką jak 7300GT czyli wydajność taka jak sprzed 3-4lat :lol:

Do wymiany na 8600GT Palit Sonic+ DDR3

Płyte tą ostatnią co wymieniłeś albo foxa P35A-S / MSI Neo2 FiR

Jak nie masz kasy na grafe to zrezygnuj z intela i bierz atka 4200 x2 i tańszą płyte.

Co do pamięci, to kupuj 8setki. GR chyba 1Gb za 70zł

ta karta nadaje się jedynie do gier typu cs 1.6 ;-), 8600GT sonic+ od Palita lub hd2600xt od ati

zwykle patrioty ddr800.

seagate 250gb 1 tależ sata2

warto bo intele lubią szybie pamięci a po drugie 800tki przydają się do oc.

foxconn/msi fir p35. s775

bierz foxconn p35a / dfi blood iron p35

zestaw ma być do gier? to nie bierz 8500gt

pamięć GoodRam 800Mhz CL5 może być, lecz jak masz kasę to bierz coś lepszego, np Transcend AXERAM 800MHz CL4 na D9GMH

Seagate 7200.10 na jednym talerzu

Miałem zamiar brać Athlona 64 x2 4800+ BOX ale naczytałem się, że są problemy z niektórymi grami. Trzeba instalować jakieś patche itp. Dlatego zrezygnowałem z AMD, sam już nie wiem co mam wybrać. Mój temat z prośbą o pomoc w dobraniu części poleciał do kosza, a na forum nie znalazłem żadnej zadowalającej dla mnie odpowiedzi. Obecnie jestem trochę w tyle jeśli chodzi o procki dwurdzeniowe.

8600 GT jest sporo droższy i jak bym nie kombinował to nie mieścił się on w moim budżecie (1200 zł). Z kartami ATi nie chcę mieć nic wspólnego, tej firmie już podziękuję za jej cudowne sterowniki i problemy z VPU Recover… tak więc ATi odpada.

@ piotrekplay

Może usunięty temat rzuci trochę światła na przeznaczenie tego komputera ;). Nie musi to być jakiś super wymiatacz, jednak wolałbym uniknąć sytuacji, że za 4 miesiące nic nowego nie będzie na nim chodzić i trzeba będzie coś wymieniać.

w kwocie 1200zł zmieścisz się na 8600gt

Athlon X2 4000+ Brisbane

Foxconn N570SM2AA-8EKRS2H

2GB GoodRam 800MHz CL5

Palit GeForce 8600GT Sonic+

WD Caviar 320GB WD3200AAKS

Modecom MC-400 / Chieftec 450W / Amacrox Warrior ax450-pnf

popatrz w sklepach http://rav.pl , http://ulubiony.pl , http://znak.pl , http://agito.pl

powinieneś się w tym zmieścić, jeśli nie to dysk weź Seagate 250GB 7200.10.

Proca kręcić, 2,5GHz powinien iść bez problemu, trochę pokombinować i wbijesz się na 2,9-3GHz. Co do pamięci to na CL4 przy Def Vdimm powinny chodzić jak nie to lekko podbijamy napięcie.

Sprzęt będę brał bezpośrednio z hurtowni. A co do pamięci RAM, to miałeś na myśli pakiet Dual Channel 2x1GB? Nie znam tej firmy -> Foxconn, wszyscy o niej piszą jednak jeszcze się nie spotkałem z ich produktami ani na Komputroniku ani na Agito, a z tych sklepów najczęściej korzystam. Jak ma się sprawa sterowników do tych produktów Foxconn, można zaufać tej marce? W cenie komputera ma się jeszcze zmieścić obudowa (bez zasilacza) czyli jakieś 80 zł.

Nie jest to komputer dla mnie więc mam ściśle określone koszty bez żadnego pola manewru. 1200 zł jest górną granicą, w której wszystko ma się zmieścić. Gdyby to chodziło o mojego kompa, to bym trochę pasa zacisnął i na pewno trochę grosza przyoszczędził. Jednak w obecnym przypadku nie jest to możliwe, tak jak pisałem - podkręcanie nie wchodzi w grę.

Więc bierz pod AMD

Zestaw w/w najbardziej pasuje

I tak zrobiłem, tyle tylko że wziąłem procka AMD Athlon 64 X2 4800+, a pamięć RAM zmniejszyłem na razie do 1GB. Dorzucenie pamięci w przyszłości to nie problem, a myślę że pod Windows XP 1GB póki co wystarczy. Natomiast co do karty graficznej to wybrałem tego wspomnianego GeForce 8600GT Palit 256 MB Sonic+ na pamięciach DDR3. Faktycznie parametry ma bardzo zachęcające , a i cena karty nie jest jakaś wygórowana - nie wiem jak ja wcześniej patrzyłem, że jej nie zauważyłem :). Dziękuję wszystkim za pomoc no i oczywiście za uświadomienie mnie, że GeForce 8500GT nie jest wart zakupu.

Pozdrawiam.

No i bardzo dobrze … co do pamięci tak jak mówisz zawsze będzie można dokupić … nawet za tydzień w końcu ceny 1GB nie są wysokie.

A jeszcze takie pytanko, tak jak wyżej pisałem: wyczytałem w teście procków (jeśli dobrze pamiętam test był na stronce PCLab), że procesory AMD Athlon 64 x2 są dość problemowe. Chodzi o to, że niektóre gry wymagają zainstalowania jakiegoś patcha - czy takie problemy nadal występują?

Ktoś ma dobre poczucie humoru proponując Athlona 64 X2 4000+ (i to jeszcze Brisbane) zamiast Pentiuma Dual Core E2160. Stosowny test

Do tego kupujesz jakiekolwiek pamięci DDR2-800 (400 MHz) najlepiej CL4, ale niekoniecznie, bo np. zobacz na te pamięci: GoodRAM PRO DDR2-800 CL5 - one tylko wyglądają na słabe - w rzeczywistości to są istne monstra :wink:

No i płyta główna - Abit Ip35-E - 290 - 300 złotych.

Podkręcisz tego procka na minimum 3000 Mhz i wydajność będzie już naprawde zadowalająca - rzecz jasna nie będzie to wymagać jakiegoś szczególnego chłodzenia - wystarczy to dołączone do procesora.